Belka
Sobota, 27 Kwietnia 2024   imieniny: Felicja, Teofil, Zyta
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Czy fiasko programu zakupu nowych autobusów powinno zmienić założenia Planu Transportowego?

Data publikacji: 2019-07-03, Data modyfikacji: 2019-07-03
A A AWydrukDrukuj  
 
Autobusy Kujawsko-Pomorskiego Transportu Samochodowego mogłyby godne miejsce znaleźć w muzeum. Cały czas wożą jednak pasażerów, a co więcej są trasy, gdzie polityka Województwa Kujawsko-Pomorskiego bardziej stawia na transport autobusowy niż kolejowy. W ubiegłym tygodniu na sesji Sejmiku Województwa prezentowana była informacja o funkcjonowaniu Planu Zrównoważonego Transportu, który został przyjęty w 2014 roku. Jak zauważył radny Jerzy Gawęda, wtedy zakładano, że K-PTS pozyska w dość krótkim czasie nowoczesne autobusy warte 15 mln zł. Plany Zarządu Województwa pokrzyżowała jednak Bruksela.   Plan Zarządu był taki, że chciano 15 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego przekazać K-PTS bez przetargu. Komisji Europejskiej nie spodobał się jednak tryb bez konkursowy. Ponadto już nawet marszałek Piotr Całbecki zaczął wyrażać wątpliwość co do dalszego bytu K-PTS, który sobie nie radzi w obecnej rzeczywistości prawnej.   Według Planu Transportowego komunikacja pomiędzy Inowrocławiem i Bydgoszczą oraz Inowrocławiem i Toruniem odbywa się głównie autobusami, choć linie kolejowe pomiędzy tymi miastami zostały zmodernizowane. Natomiast sam stan dróg daje wiele do życzenia.   Radny Gawęda podnosił potrzebę zmiany priorytetów w Planie Transportowym, aby komunikacja pomiędzy Inowrocławiem, a Bydgoszczą i Toruniem odbywała się głównie koleją, czyli wnosił o zwiększenie liczby połączeń. Na ostatniej sesji nie padła żadna konkretna odpowiedź ze strony Zarządu Województwa. Temat zapewne na sejmiku będzie jednak wracał.  

Pełna treść wiadomości na: portalkujawski.pl/inowroclaw/item/15831-czy-fiasko-programu-zakupu-nowych-autobusow-powinnno-zmienic-zalozenia-planu-transportowego
portalkujawski.pl, Źródło artykułu: portalkujawski.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
    Kreska
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     

    Powiat inowrocławski – powiat w południowej części województwa kujawsko - pomorskiego z siedzibą w Inowrocławiu. W skład powiatu wchodzą gminy: Inowrocław, Gniewkowo, Janikowo, Kruszwica, Pakość, Dąbrowa Biskupia, Rojewo i Złotniki Kujawskie. Powierzchnia powiatu wynosi 1225 km kw.

    Atrakcje turystyczne stanowią: Nadgoplański Park Tysiąclecia, dwa rezerwaty – „Balczewo” i „Rejna”, park solankowy w Inowrocławiu, w stolicy powiatu  działa także tężnia solankowa. Powiat bogaty jest także w zbiorniki wodne do których nalęży rzeka Noteć oraz liczne jeziora  (Gopło, Tryszczyn, Gocanowskie, Szarlej, Piotrkowickie, Ludzisko, Węgiereckie, Mielno, Tuczno, Płaźno, Leszcze, Jordanowo, Długie, Kościelne, Pęchowskie, Jezioro Stare i Jezioro Nowe). Do godnych odwiedzenia zabytków należą: Mysia wieża w Kruszwicy, Dom Rodzinny Jana Kasprowicza, Zespół pałacowo – parkowy w Kobylnikach, Izba Pamięci Generała Władysława Sikorskiego czy Centrum Dziedzictwa Kujaw Zachodnich w Łojewie.

    Główną gałąź gospodarki regionu stanowi sektor prywatny.

    Przez powiat przebiegają trzy drogi krajowe nr: 15, 25 i 62.

     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola