Belka
Czwartek, 25 Kwietnia 2024   imieniny: Marek, Jarosław, Wasyl
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Ilu będzie inowrocławian w roku 2030?

Data publikacji: 2017-09-13, Data modyfikacji: 2017-09-15
A A AWydrukDrukuj  
 
Precyzyjne odpowiedzenie na to pytanie dzisiaj jest wręcz niemożliwe, a to dlatego, że prognozy demograficzne mogą ulec zmianie, gdy zmienią się czynniki na nie wpływające. Kilka dni temu Główny Urząd Statystyczny opublikował najnowsze prognozy demograficzne dla gmin, w tym dla Inowrocławia. Są one bardziej optymistyczne od wcześniejszych prognoz. Demografowie swoje wcześniejsze analizy musieli skorygować, bowiem dzietność w skali kraju wzrosła do 1,36, gdy przewidywano poziom 1,24. Wydłużył się również czas życia.   Według GUS pod koniec 2016 roku inowrocławian było niecałe 74 tysiące. Rok bieżący powinien zakończyć się na poziomie 73,5 tys., zaś przyszły 73,1 tys. Według nowych prognoz w roku 2020 populacja Inowrocławia powinna wynieść 72,2 tys. mieszkańców. Do roku 2030 liczba inowrocławian ma spaść do niecałych 67 tys. mieszkańców.   Zmieni się również struktura demograficzna – dzisiaj w wieku produkcyjnym jest ok. 46 tys. inowrocławian, zaś poprodukcyjnym (od 60 lat kobiety i 65 mężczyźni) 16,2 tys. W roku 2030 liczba tych pierwszych spadnie do prawie 36,7 tys. zaś poprodukcyjnym zbliży się do 18 tys.  

Pełna treść wiadomości na: portalkujawski.pl/index.php/inowroclaw/item/11863-ilu-bedzie-inowroclawian-w-roku-2030
portalkujawski.pl, Źródło artykułu: portalkujawski.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
    Kreska
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     

    Powiat inowrocławski – powiat w południowej części województwa kujawsko - pomorskiego z siedzibą w Inowrocławiu. W skład powiatu wchodzą gminy: Inowrocław, Gniewkowo, Janikowo, Kruszwica, Pakość, Dąbrowa Biskupia, Rojewo i Złotniki Kujawskie. Powierzchnia powiatu wynosi 1225 km kw.

    Atrakcje turystyczne stanowią: Nadgoplański Park Tysiąclecia, dwa rezerwaty – „Balczewo” i „Rejna”, park solankowy w Inowrocławiu, w stolicy powiatu  działa także tężnia solankowa. Powiat bogaty jest także w zbiorniki wodne do których nalęży rzeka Noteć oraz liczne jeziora  (Gopło, Tryszczyn, Gocanowskie, Szarlej, Piotrkowickie, Ludzisko, Węgiereckie, Mielno, Tuczno, Płaźno, Leszcze, Jordanowo, Długie, Kościelne, Pęchowskie, Jezioro Stare i Jezioro Nowe). Do godnych odwiedzenia zabytków należą: Mysia wieża w Kruszwicy, Dom Rodzinny Jana Kasprowicza, Zespół pałacowo – parkowy w Kobylnikach, Izba Pamięci Generała Władysława Sikorskiego czy Centrum Dziedzictwa Kujaw Zachodnich w Łojewie.

    Główną gałąź gospodarki regionu stanowi sektor prywatny.

    Przez powiat przebiegają trzy drogi krajowe nr: 15, 25 i 62.

     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola