Belka
Czwartek, 28 Marca 2024   imieniny: Aniela, Sykstus, Joanna
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Bezrobocie w powiecie inowrocławskim cyklicznie spada

Data publikacji: 2017-11-17, Data modyfikacji: 2017-11-20
A A AWydrukDrukuj  
 
Kolejna magiczna liczba jeżeli chodzi o bezrobocie w powiecie inowrocławskim została przekroczona – pod koniec października zarejestrowanych bezrobotnych było poniżej 9 tys. Dokładniej w powiecie inowrocławskim było to 8921, czyli 246 mniej niż miesiąc wcześniej i ponad tysiąc mniej niż przed rokiem. Stopa bezrobocia w powiecie inowrocławskim wynosi około 15% - dokładne szacunki na październik nie zostały jeszcze wyliczone przez Powiatowy Urząd Pracy.   Dysponując analizami z września, można zauważyć, że prawie połowa bezrobotnych zamieszkuje miasto Inowrocław (ok. 4 tys.). Drugą gminą o największym skupieniu zarejestrowanych bezrobotnych jest Kruszwica (około tysiąca).   Październik był dobrym miesiącem dla całego województwa kujawsko-pomorskiego, bowiem liczba bezrobotnych spadła o blisko 2,5 tys. Powiat inowrocławski był trzecim, gdzie nastąpił największy spadek – za Bydgoszczą i powiatem toruńskim. Cały czas to jednak powiat inowrocławski jest tym, w którym w liczbach bezwzględnych bezrobocie jest największe – w kilkukrotnie większej Bydgoszczy zarejestrowanych jest niespełna 7 tys. bezrobotnych.  

Pełna treść wiadomości na: portalkujawski.pl/index.php/inowroclaw/item/12251-bezrobocie-w-powiecie-inowroclawskim-cyklicznie-spada
portalkujawski.pl, Źródło artykułu: portalkujawski.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
    Kreska
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     

    Powiat inowrocławski – powiat w południowej części województwa kujawsko - pomorskiego z siedzibą w Inowrocławiu. W skład powiatu wchodzą gminy: Inowrocław, Gniewkowo, Janikowo, Kruszwica, Pakość, Dąbrowa Biskupia, Rojewo i Złotniki Kujawskie. Powierzchnia powiatu wynosi 1225 km kw.

    Atrakcje turystyczne stanowią: Nadgoplański Park Tysiąclecia, dwa rezerwaty – „Balczewo” i „Rejna”, park solankowy w Inowrocławiu, w stolicy powiatu  działa także tężnia solankowa. Powiat bogaty jest także w zbiorniki wodne do których nalęży rzeka Noteć oraz liczne jeziora  (Gopło, Tryszczyn, Gocanowskie, Szarlej, Piotrkowickie, Ludzisko, Węgiereckie, Mielno, Tuczno, Płaźno, Leszcze, Jordanowo, Długie, Kościelne, Pęchowskie, Jezioro Stare i Jezioro Nowe). Do godnych odwiedzenia zabytków należą: Mysia wieża w Kruszwicy, Dom Rodzinny Jana Kasprowicza, Zespół pałacowo – parkowy w Kobylnikach, Izba Pamięci Generała Władysława Sikorskiego czy Centrum Dziedzictwa Kujaw Zachodnich w Łojewie.

    Główną gałąź gospodarki regionu stanowi sektor prywatny.

    Przez powiat przebiegają trzy drogi krajowe nr: 15, 25 i 62.

     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola