Belka
Wtorek, 23 Kwietnia 2024   imieniny: Jerzy, Wojciech
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Biało-czerwona tężnia!

Data publikacji: 2018-11-10, Data modyfikacji: 2018-11-11
A A AWydrukDrukuj  
 
fot. nadesłaneMiasto przygotowało wyjątkową w skali kraju atrakcję w ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. 11 i 12 listopada tężnia solankowa za sprawą iluminacji świetlnych będzie miała wewnątrz kolor biało-czerwony. Mieszkańcy i goście Inowrocławia będą mogli podziwiać ten wyjątkowy efekt w godzinach 17.00 – 23.00. – Zachęcam, aby po zmroku wybrać się na spacer do Solanek. Jedyne w kraju iluminacje świetlne tężni w barwach narodowych, utrzymają nas w atmosferze świętowania setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości do 12 listopada – zaprasza prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza. Na co dzień inowrocławska tężnia jest od zewnątrz oświetlona w kolorze bursztynowym, a w środku iluminowana wielokolorowo. Na oświetlenie, które istnieje od 2009 roku, składa się ponad 100 opraw LED. Przypomnijmy, że podświetlenie tężni w barwach biało-czerwonych to jeden z wielu pomysłów na uczczenie tej wyjątkowej rocznicy. Miasto we współpracy z InLOTem zorganizowało również akcję, podczas której maskotka – WiewiórINKA – odwiedziła 100 miast w Polsce, promując Inowrocław. Natomiast w budżecie miasta na 2018 rok zaplanowano 100 milionów złotych na inwestycje.

Pełna treść wiadomości na: ino-24.pl/?p=10264
ino-24.pl, Źródło artykułu: ino-24.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
    Kreska
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     

    Powiat inowrocławski – powiat w południowej części województwa kujawsko - pomorskiego z siedzibą w Inowrocławiu. W skład powiatu wchodzą gminy: Inowrocław, Gniewkowo, Janikowo, Kruszwica, Pakość, Dąbrowa Biskupia, Rojewo i Złotniki Kujawskie. Powierzchnia powiatu wynosi 1225 km kw.

    Atrakcje turystyczne stanowią: Nadgoplański Park Tysiąclecia, dwa rezerwaty – „Balczewo” i „Rejna”, park solankowy w Inowrocławiu, w stolicy powiatu  działa także tężnia solankowa. Powiat bogaty jest także w zbiorniki wodne do których nalęży rzeka Noteć oraz liczne jeziora  (Gopło, Tryszczyn, Gocanowskie, Szarlej, Piotrkowickie, Ludzisko, Węgiereckie, Mielno, Tuczno, Płaźno, Leszcze, Jordanowo, Długie, Kościelne, Pęchowskie, Jezioro Stare i Jezioro Nowe). Do godnych odwiedzenia zabytków należą: Mysia wieża w Kruszwicy, Dom Rodzinny Jana Kasprowicza, Zespół pałacowo – parkowy w Kobylnikach, Izba Pamięci Generała Władysława Sikorskiego czy Centrum Dziedzictwa Kujaw Zachodnich w Łojewie.

    Główną gałąź gospodarki regionu stanowi sektor prywatny.

    Przez powiat przebiegają trzy drogi krajowe nr: 15, 25 i 62.

     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola