Belka
Czwartek, 25 Kwietnia 2024   imieniny: Marek, Jarosław, Wasyl
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Czy stacja Rąbinek stanie się ponownie zapomnianą dziurą?

Data publikacji: 2019-05-15, Data modyfikacji: 2019-05-15
A A AWydrukDrukuj  
 
Od dwóch lat stacja kolejowa Inowrocław Rąbinek stała się ważnym przystankiem kolejowym, na którym zatrzymały się pociągi obsługujące wiele dużych polskich miast. Było to związane z wytyczeniem zastępczych szlaków na czas remontu magistrali Warszawa – Poznań. Prace remontowe dobiegają końca i za kilka tygodni może wrócić wszystko do normy, czyli Rąbinek stać się może ponownie zapomnianą stacją. 8 czerwca planowana jest półroczna korekta rozkładów jazdy, w ramach której zlikwidowana może być większość połączeń przez Inowrocław Rąbinek, jak nie wszystkie. Obecnie przez Rąbinek jeżdżą pociągi m.in. do Warszawy, Białegostoku, Poznania, Lublina, Szczecina, czy Zielonej Góry. Na chwilę obecna nie ujawniono jeszcze planowanego od 8 czerwca rozkładu jazdy.   Inowrocławski ratusz informuje, że prezydent Ryszard Brejza wystąpił do przewoźnika PKP Intercity z prośbą o utrzymanie części połączeń dalekobieżnych - Z otrzymanej wówczas odpowiedzi wynikało, że rozważane jest utrzymanie jednej pary pociągu relacji Poznań - Inowrocław - Warszawa, jeżeli Ministerstwo Infrastruktury wskaże na takie połączenie. Podjęcie takiej decyzji, wiąże się z koniecznością uzyskania dofinansowania z budżetu Państwa. Rozważana była również możliwość zatrzymywania się na stacji Inowrocław Rąbinek, pociągu relacji Piła - Warszawa – Piła – informuje Urząd Miasta Inowrocławia.   W ostatnim czasie stacja Inowrocław Rąbinek została wyremontowana.  

Pełna treść wiadomości na: portalkujawski.pl/inowroclaw/item/15494-czy-stacja-rabinek-stanie-sie-ponowanie-zapomniana-dziura
portalkujawski.pl, Źródło artykułu: portalkujawski.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
    Kreska
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     

    Powiat inowrocławski – powiat w południowej części województwa kujawsko - pomorskiego z siedzibą w Inowrocławiu. W skład powiatu wchodzą gminy: Inowrocław, Gniewkowo, Janikowo, Kruszwica, Pakość, Dąbrowa Biskupia, Rojewo i Złotniki Kujawskie. Powierzchnia powiatu wynosi 1225 km kw.

    Atrakcje turystyczne stanowią: Nadgoplański Park Tysiąclecia, dwa rezerwaty – „Balczewo” i „Rejna”, park solankowy w Inowrocławiu, w stolicy powiatu  działa także tężnia solankowa. Powiat bogaty jest także w zbiorniki wodne do których nalęży rzeka Noteć oraz liczne jeziora  (Gopło, Tryszczyn, Gocanowskie, Szarlej, Piotrkowickie, Ludzisko, Węgiereckie, Mielno, Tuczno, Płaźno, Leszcze, Jordanowo, Długie, Kościelne, Pęchowskie, Jezioro Stare i Jezioro Nowe). Do godnych odwiedzenia zabytków należą: Mysia wieża w Kruszwicy, Dom Rodzinny Jana Kasprowicza, Zespół pałacowo – parkowy w Kobylnikach, Izba Pamięci Generała Władysława Sikorskiego czy Centrum Dziedzictwa Kujaw Zachodnich w Łojewie.

    Główną gałąź gospodarki regionu stanowi sektor prywatny.

    Przez powiat przebiegają trzy drogi krajowe nr: 15, 25 i 62.

     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola