Belka
Poniedziałek, 27 Maja 2019   imieniny: Juliusz, Magdalena, Jan
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Impreza charytatywna. Chory na białaczkę Mikołaj ma wielu przyjaciół w gminie Dąbrowa Biskupia

Data publikacji: 2018-12-02, Data modyfikacji: 2018-12-04
A A AWydrukDrukuj  
 
Mikołaj jest mieszkańcem Radojewic w gminie Dąbrowa Biskupia. Jakiś czas temu okazało się, że cierpi na białaczkę. Czeka go przeszczep szpiku. Potrzebny jest też bardzo drogi lek. Jego cena przerasta możliwości rodziców. Chłopiec ma jednak wielu przyjaciół w swej gminie. Organizują oni przeróżne przedsięwzięcia, by uzbierać pieniądze na zakup leku. W sobotę, 1 grudnia, w Szkole Podstawowej w Dąbrowie Biskupiej odbyła się duża impreza charytatywna "Mikołajki dla Mikołaja". Mieszkańcy Dąbrowy Biskupiej i sołectw na terenie tej gminy uczestniczyli w niej licznie. Co najważniejsze, dobrze się bawiąc brali udział w licznych licytacjach, z których dochód przeznaczony zostanie na leczenie Mikołaja. W imprezie uczestniczyli też żołnierze z 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej, ratownicy medyczni, przedstawiciele LGD "Czarnoziem na Soli", wicemarszałek Dariusz Kurzawa i wiele innych przyjaciół Mikołaja. Odbyła się też "Mikołajada", czyli sportowa rywalizacja sołectw. Zwyciężyła reprezentacja Dąbrowy Biskupiej (strażacy). Na drugim miejscu uplasowała drużyna z Modliborzyc, a na trzecim z Radojewic. Tańczono zumbę, oklaskiwano występujące zespoły.

Pełna treść wiadomości na: inowroclaw.naszemiasto.pl/artykul/impreza-charytatywna-chory-na-bialaczke-mikolaj-ma-wielu,4902724,gal,t,id,tm.html?kategoria=1
inowroclaw.naszemiasto.pl, Źródło artykułu: inowroclaw.naszemiasto.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat inowrocławski – powiat w południowej części województwa kujawsko - pomorskiego z siedzibą w Inowrocławiu. W skład powiatu wchodzą gminy: Inowrocław, Gniewkowo, Janikowo, Kruszwica, Pakość, Dąbrowa Biskupia, Rojewo i Złotniki Kujawskie. Powierzchnia powiatu wynosi 1225 km kw.

  Atrakcje turystyczne stanowią: Nadgoplański Park Tysiąclecia, dwa rezerwaty – „Balczewo” i „Rejna”, park solankowy w Inowrocławiu, w stolicy powiatu  działa także tężnia solankowa. Powiat bogaty jest także w zbiorniki wodne do których nalęży rzeka Noteć oraz liczne jeziora  (Gopło, Tryszczyn, Gocanowskie, Szarlej, Piotrkowickie, Ludzisko, Węgiereckie, Mielno, Tuczno, Płaźno, Leszcze, Jordanowo, Długie, Kościelne, Pęchowskie, Jezioro Stare i Jezioro Nowe). Do godnych odwiedzenia zabytków należą: Mysia wieża w Kruszwicy, Dom Rodzinny Jana Kasprowicza, Zespół pałacowo – parkowy w Kobylnikach, Izba Pamięci Generała Władysława Sikorskiego czy Centrum Dziedzictwa Kujaw Zachodnich w Łojewie.

  Główną gałąź gospodarki regionu stanowi sektor prywatny.

  Przez powiat przebiegają trzy drogi krajowe nr: 15, 25 i 62.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola