Belka
Wtorek, 18 Czerwca 2019   imieniny: Elżbieta, Paula, Marek
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Inowrocław laureatem konkursu EKO HESTIA SPA

Data publikacji: 2018-12-08, Data modyfikacji: 2018-12-10
A A AWydrukDrukuj  
 
Miasto Inowrocław zostało laureatem konkursu EKO HESTIA SPA i wygrało 100 tysięcy złotych na dalsze działania proekologiczne realizowane na terenie miasta. Dzisiaj w Pijalni Wód-Palmiarni „Inowrocławianka” odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu. W konkursie organizowanym przez Grupę ERGO Hestia i Stowarzyszenie Gmin Uzdrowiskowych RP wzięło udział czternaście polskich uzdrowisk z dziesięciu różnych województw. To już trzecia edycja, ale w tym roku swoje projekty zgłosiło najwięcej gmin w historii konkursu. – Inowrocław bez wątpienia wyróżnia się na tle innych gmin uzdrowiskowych, które są na wskroś ekologiczne. Zwróciliśmy szczególnie uwagę na działania Miasta Inowrocławia związane z ograniczaniem tzw. niskiej emisji, proekologiczne inwestycje, np. wymiana taboru komunikacji miejskiej, na ciekawy sposób prowadzenia edukacji ekologicznej wśród dzieci i młodzieży. Inowrocław realizuje działania proekologiczne kompleksowo i perspektywicznie. Inwestycje wyprzedzają nawet dzisiejsze czasy – podsumował dr Jan Golba, prezes Stowarzyszenia Gmin Uzdrowiskowych RP. Podczas spotkania prezydent Ryszard Brejza i zastępca prezydenta Wojciech Piniewski przyjęli gratulacje. Przedstawiciele Grupy ERGO Hestia i Stowarzyszenia Gmin Uzdrowiskowych RP wręczyli władzom Inowrocławia również symboliczny czek na kwotę 100 tys. złotych i pamiątkową statuetkę.             – Jest mi niezmiernie miło, że Inowrocław po raz kolejny został doceniony – tym razem w zakresie działań i inwestycji proekologicznych. Wygraną zamierzamy przeznaczyć na montaż paneli fotowoltaicznych na budynku Pijalni Wód-Palmiarni „Inowrocławianka”. Do ogrzewania budynku wykorzystuje się już światło słoneczne, dzięki zastosowaniu kolektorów słonecznych oraz pomp ciepła. Zamontowanie paneli fotowoltaicznych w celu wytwarzania energii elektrycznej na własne potrzeby spowoduje, że obiekt stanie się jeszcze bardziej ekologiczny – powiedział prezydent Ryszard Brejza. Na zakończenie spotkania prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego Mariusz Kuszel zaprezentował gościom ekologiczny autobus.

Pełna treść wiadomości na: ino-24.pl/?p=10414
ino-24.pl, Źródło artykułu: ino-24.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat inowrocławski – powiat w południowej części województwa kujawsko - pomorskiego z siedzibą w Inowrocławiu. W skład powiatu wchodzą gminy: Inowrocław, Gniewkowo, Janikowo, Kruszwica, Pakość, Dąbrowa Biskupia, Rojewo i Złotniki Kujawskie. Powierzchnia powiatu wynosi 1225 km kw.

  Atrakcje turystyczne stanowią: Nadgoplański Park Tysiąclecia, dwa rezerwaty – „Balczewo” i „Rejna”, park solankowy w Inowrocławiu, w stolicy powiatu  działa także tężnia solankowa. Powiat bogaty jest także w zbiorniki wodne do których nalęży rzeka Noteć oraz liczne jeziora  (Gopło, Tryszczyn, Gocanowskie, Szarlej, Piotrkowickie, Ludzisko, Węgiereckie, Mielno, Tuczno, Płaźno, Leszcze, Jordanowo, Długie, Kościelne, Pęchowskie, Jezioro Stare i Jezioro Nowe). Do godnych odwiedzenia zabytków należą: Mysia wieża w Kruszwicy, Dom Rodzinny Jana Kasprowicza, Zespół pałacowo – parkowy w Kobylnikach, Izba Pamięci Generała Władysława Sikorskiego czy Centrum Dziedzictwa Kujaw Zachodnich w Łojewie.

  Główną gałąź gospodarki regionu stanowi sektor prywatny.

  Przez powiat przebiegają trzy drogi krajowe nr: 15, 25 i 62.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola