Belka
Środa, 22 Maja 2019   imieniny: Julia, Wiesława, Helena
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Kto powinien zostać Inowrocławianką Stulecia?

Data publikacji: 2018-10-29, Data modyfikacji: 2018-10-31
A A AWydrukDrukuj  
 
Jest ich wiele. Często niewymienione z imienia i nazwiska. Ale są też takie, o których głośno. Są takie, po których pozostały już tylko wspomnienia i namacalne ślady ich obecności, ale są też takie, które żyją pośród nas i wciąż tworzą oraz działają dla Inowrocławia. Łączy je jedno – niebagatelny wkład w rozwój naszego miasta. Z okazji obchodów stulecia odzyskania niepodległości, a zarazem setnej rocznicy uzyskania praw wyborczych przez kobiety zapraszamy do udziału w plebiscycie organizowanym przez Stowarzyszenie „Nowa Para Butów”. Zadanie jest proste – wystarczy wejść pod wskazany na stronie stowarzyszenia link https://www.menti.com/ed4866a0 oraz wpisać imię i nazwisko osoby, którą typujemy na  „Inowrocławiankę Stulecia”. W wyborze kandydatki obowiązuje pełna dowolność. Małą podpowiedź mogą stanowić bohaterki wszystkich odsłon Inowrocławskiego Atlasu Kobiet, ale zachęcamy także do oddawania głosu na te kobiety, które i dziś zaznaczają się swoją obecnością na mapie naszego miasta. Głosujemy od 29.10 do 25 listopada.

Pełna treść wiadomości na: ino-24.pl/?p=10170
ino-24.pl, Źródło artykułu: ino-24.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat inowrocławski – powiat w południowej części województwa kujawsko - pomorskiego z siedzibą w Inowrocławiu. W skład powiatu wchodzą gminy: Inowrocław, Gniewkowo, Janikowo, Kruszwica, Pakość, Dąbrowa Biskupia, Rojewo i Złotniki Kujawskie. Powierzchnia powiatu wynosi 1225 km kw.

  Atrakcje turystyczne stanowią: Nadgoplański Park Tysiąclecia, dwa rezerwaty – „Balczewo” i „Rejna”, park solankowy w Inowrocławiu, w stolicy powiatu  działa także tężnia solankowa. Powiat bogaty jest także w zbiorniki wodne do których nalęży rzeka Noteć oraz liczne jeziora  (Gopło, Tryszczyn, Gocanowskie, Szarlej, Piotrkowickie, Ludzisko, Węgiereckie, Mielno, Tuczno, Płaźno, Leszcze, Jordanowo, Długie, Kościelne, Pęchowskie, Jezioro Stare i Jezioro Nowe). Do godnych odwiedzenia zabytków należą: Mysia wieża w Kruszwicy, Dom Rodzinny Jana Kasprowicza, Zespół pałacowo – parkowy w Kobylnikach, Izba Pamięci Generała Władysława Sikorskiego czy Centrum Dziedzictwa Kujaw Zachodnich w Łojewie.

  Główną gałąź gospodarki regionu stanowi sektor prywatny.

  Przez powiat przebiegają trzy drogi krajowe nr: 15, 25 i 62.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola