Belka
Wtorek, 18 Czerwca 2019   imieniny: Elżbieta, Paula, Marek
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Miasto wygrało w sądzie ws. placu Klasztornego

Data publikacji: 2018-12-17, Data modyfikacji: 2018-12-19
A A AWydrukDrukuj  
 
Naczelny Sąd Administracyjny w Warszawie wydał wczoraj wyrok, w którym oddalił skargę Wojewody Kujawsko-Pomorskiego w sprawie uchwały Rady Miejskiej Inowrocławia dot.miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego m.in. placu Klasztornego. To kolejne orzeczenie sądu w tej sprawie potwierdzające fakt, że Miasto działa zgodnie z prawem. Przypomnijmy, że wojewoda zaskarżył uchwałę nr V/40/2011 Rady Miejskiej Inowrocławia z dnia 20 stycznia 2011 r. w sprawie miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego Miasta Inowrocławia na czterech terenach w rejonach ul. Gen.Władysława Sikorskiego, placu Klasztornego, al. Niepodległości i ul. Lipowej. Sprawa trafiła do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, który oddalił skargę wojewody, ponieważ w uchwale nie stwierdzono żadnych istotnych błędów. Wojewoda postanowił zaskarżyć to orzeczenie do Naczelnego Sądu Administracyjnego. – Wojewoda po raz kolejny przegrał w sądzie administracyjnym. Przykro nam jednak, że prowadzone przez wojewodę działania narażają nas na dodatkowe koszty oraz angażują zupełnie niepotrzebnie pracowników Urzędu Wojewódzkiego, jak i naszych, odciągając ich od innych, ważnych dla mieszkańców spraw – mówi prezydent Ryszard Brejza. Naczelny Sąd Administracyjny w całej rozciągłości uznał argumenty Miasta. Stwierdził, że uchwała została podjęta prawidłowo, a w konsekwencji wszystkie rozwiązania przyjmowane na tym terenie są w pełni zgodne z prawem.

Pełna treść wiadomości na: ino-24.pl/?p=10448
ino-24.pl, Źródło artykułu: ino-24.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat inowrocławski – powiat w południowej części województwa kujawsko - pomorskiego z siedzibą w Inowrocławiu. W skład powiatu wchodzą gminy: Inowrocław, Gniewkowo, Janikowo, Kruszwica, Pakość, Dąbrowa Biskupia, Rojewo i Złotniki Kujawskie. Powierzchnia powiatu wynosi 1225 km kw.

  Atrakcje turystyczne stanowią: Nadgoplański Park Tysiąclecia, dwa rezerwaty – „Balczewo” i „Rejna”, park solankowy w Inowrocławiu, w stolicy powiatu  działa także tężnia solankowa. Powiat bogaty jest także w zbiorniki wodne do których nalęży rzeka Noteć oraz liczne jeziora  (Gopło, Tryszczyn, Gocanowskie, Szarlej, Piotrkowickie, Ludzisko, Węgiereckie, Mielno, Tuczno, Płaźno, Leszcze, Jordanowo, Długie, Kościelne, Pęchowskie, Jezioro Stare i Jezioro Nowe). Do godnych odwiedzenia zabytków należą: Mysia wieża w Kruszwicy, Dom Rodzinny Jana Kasprowicza, Zespół pałacowo – parkowy w Kobylnikach, Izba Pamięci Generała Władysława Sikorskiego czy Centrum Dziedzictwa Kujaw Zachodnich w Łojewie.

  Główną gałąź gospodarki regionu stanowi sektor prywatny.

  Przez powiat przebiegają trzy drogi krajowe nr: 15, 25 i 62.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola