Belka
Piątek, 24 Maja 2019   imieniny: Joanna, Zuzanna, Milena
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Naczelny Sąd Administracyjny kończy spór o Plac Klasztorny

Data publikacji: 2018-11-22, Data modyfikacji: 2018-11-23
A A AWydrukDrukuj  
 
NSA oddalił skargę wojewody w sprawie uchwały Rady Miejskiej Inowrocławia z 2011 roku, uchwalającej plan zagospodarowania przestrzennego dla m.in. Placu Klasztornego. Oznacza to, że uchwalone przez inowrocławskich radnych, przed siedmioma laty, prawo będzie dalej obowiązywać. Sprawa dotyczy przede wszystkim sporu władz miasta z właścicielkom jednej z kamienic. Uchwalony w 2011 roku plan zagospodarowania przestrzennego zakładał powstanie w bliskiej odległości kamienicy lodziarni, co w praktyce pozbawiło nieruchomość, adoptowaną przy udziale funduszy unijnych pod hotel, dróg dojazdowych. Właścicielka kamienicy ostatecznie swojej inwestycji nie ukończyła.   Za jej racjami wstawił się wojewoda, który uznał, iż radni uchwalając plan przestrzenny naruszyli procedury, bowiem zgłoszone przez obywateli uwagi do planu, nie były poddane pod głosowanie. Wojewoda wniósł do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego o unieważnienie planu przestrzennego. O to samo wnioskowała również Prokuratura. WSA w Bydgoszczy uznał, że nie doszło do naruszeń, które mogłyby skutkować unieważnieniem tego planu przestrzennego.   Wojewoda od decyzji WSA odwołał się do Naczelnego Sądu Administracyjnego w Warszawie. Ten ostatecznie skargę wojewody oddalił.  

Pełna treść wiadomości na: portalkujawski.pl/inowroclaw/item/14462-naczelny-sad-administracyjny-konczy-spor-o-plac-klasztorny
portalkujawski.pl, Źródło artykułu: portalkujawski.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat inowrocławski – powiat w południowej części województwa kujawsko - pomorskiego z siedzibą w Inowrocławiu. W skład powiatu wchodzą gminy: Inowrocław, Gniewkowo, Janikowo, Kruszwica, Pakość, Dąbrowa Biskupia, Rojewo i Złotniki Kujawskie. Powierzchnia powiatu wynosi 1225 km kw.

  Atrakcje turystyczne stanowią: Nadgoplański Park Tysiąclecia, dwa rezerwaty – „Balczewo” i „Rejna”, park solankowy w Inowrocławiu, w stolicy powiatu  działa także tężnia solankowa. Powiat bogaty jest także w zbiorniki wodne do których nalęży rzeka Noteć oraz liczne jeziora  (Gopło, Tryszczyn, Gocanowskie, Szarlej, Piotrkowickie, Ludzisko, Węgiereckie, Mielno, Tuczno, Płaźno, Leszcze, Jordanowo, Długie, Kościelne, Pęchowskie, Jezioro Stare i Jezioro Nowe). Do godnych odwiedzenia zabytków należą: Mysia wieża w Kruszwicy, Dom Rodzinny Jana Kasprowicza, Zespół pałacowo – parkowy w Kobylnikach, Izba Pamięci Generała Władysława Sikorskiego czy Centrum Dziedzictwa Kujaw Zachodnich w Łojewie.

  Główną gałąź gospodarki regionu stanowi sektor prywatny.

  Przez powiat przebiegają trzy drogi krajowe nr: 15, 25 i 62.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola