Belka
Piątek, 29 Marca 2024   imieniny: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Najbardziej utytułowana polska lekkoatletka będzie miała swoją alejkę w Inowrocławiu

Data publikacji: 2019-05-07, Data modyfikacji: 2019-05-09
A A AWydrukDrukuj  
 
W sobotę odbędzie się kolejna edycja Biegu Piastowskiego, przy tej okazji na Stadionie Miejskim im. Inowrocławskich Olimpijczyków zostanie odsłonięta alejka pamięci Ireny Szewińskiej, siedmiokrotnej medalistki olimpijskiej. Szewińska uznawana jest za najbardziej utytułowaną polską lekkoatletkę. Odsłonięcie przy okazji Biegu Piastowskiego nie jest przypadkowe, bowiem śp. Irena Szewińska, wielokrotnie była gościem specjalnym tej imprezy. Po zakończeniu kariery sportowej udzielała się m.in. jako prezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Szewińska w 2005 roku posadziła swoje drzewo w Alei Dębów, inowrocławskiego Parku Solankowego.   Tegoroczny Bieg Piastowski rozpocznie się w Kruszwicy, a zakończy na Stadionie Miejskim w Inowrocławiu. Na inowrocławskim stadionie odbywać będzie się też Piastowski Festiwal Biegowy, nie tylko dedykowany tym co wezmą udział w biegu.   12 czerwca odbędzie się I Memoriał Ireny Szewińskiej, którego gospodarzem będzie Stadion Zawiszy Bydgoszcz. Wezmą w nim udział najlepsi obecnie polscy lekkoatleci, którzy zmierzą się z rywalami ze światowej czołówki. Wkrótce powinniśmy poznać więcej szczegółów tej imprezy.  

Pełna treść wiadomości na: portalkujawski.pl/inowroclaw/item/15430-najardziej-utytulowana-polska-lekkoatletka-bezie-miala-swoja-alejke-w-inowroclawiu
portalkujawski.pl, Źródło artykułu: portalkujawski.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
    Kreska
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     

    Powiat inowrocławski – powiat w południowej części województwa kujawsko - pomorskiego z siedzibą w Inowrocławiu. W skład powiatu wchodzą gminy: Inowrocław, Gniewkowo, Janikowo, Kruszwica, Pakość, Dąbrowa Biskupia, Rojewo i Złotniki Kujawskie. Powierzchnia powiatu wynosi 1225 km kw.

    Atrakcje turystyczne stanowią: Nadgoplański Park Tysiąclecia, dwa rezerwaty – „Balczewo” i „Rejna”, park solankowy w Inowrocławiu, w stolicy powiatu  działa także tężnia solankowa. Powiat bogaty jest także w zbiorniki wodne do których nalęży rzeka Noteć oraz liczne jeziora  (Gopło, Tryszczyn, Gocanowskie, Szarlej, Piotrkowickie, Ludzisko, Węgiereckie, Mielno, Tuczno, Płaźno, Leszcze, Jordanowo, Długie, Kościelne, Pęchowskie, Jezioro Stare i Jezioro Nowe). Do godnych odwiedzenia zabytków należą: Mysia wieża w Kruszwicy, Dom Rodzinny Jana Kasprowicza, Zespół pałacowo – parkowy w Kobylnikach, Izba Pamięci Generała Władysława Sikorskiego czy Centrum Dziedzictwa Kujaw Zachodnich w Łojewie.

    Główną gałąź gospodarki regionu stanowi sektor prywatny.

    Przez powiat przebiegają trzy drogi krajowe nr: 15, 25 i 62.

     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola