Belka
Sobota, 25 Maja 2019   imieniny: Grzegorz, Urban, Magda
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

O ratownictwie i odrze…

Data publikacji: 2018-11-13, Data modyfikacji: 2018-11-14
A A AWydrukDrukuj  
 
„Ratownictwo medyczne w samorządzie terytorialnym” – to tytuł tegorocznych obrad w ramach XXIII Ogólnopolskiego Forum Ratownictwa, które odbędzie się 14 listopada o godz. 10.00  w hali widowiskowo-sportowej w Inowrocławiu. Forum otworzy wykład Izabeli Kucharskiej, Zastępcy Głównego Inspektora Sanitarnego o aktualnej sytuacji zachorowań na odrę w Polsce. Omówione zostaną szczepienia przeciw odrze oraz czynniki wpływające na występowanie tej choroby wśród społeczeństwa. Ponadto podczas sesji naukowej zostanie przeprowadzona debata z udziałem ordynatorów szpitalnych oddziałów ratunkowych, dyrektorów stacji pogotowia ratunkowego i konsultantów w dziedzinie medycyny ratunkowej na temat: „Szpitalne oddziały ratunkowe i zespoły ratownictwa medycznego w systemie bezpieczeństwa zdrowotnego powiatu i województwa. Analiza doświadczeń, wnioski i rekomendacje”. Planuje się także przeprowadzenie dyskusji dotyczącej bieżących problemów w funkcjonowaniu systemu ratownictwa medycznego. W trakcie konferencji zostanie przedstawiony dorobek naukowy i organizacyjny nestora polskiej anestezjologii i ratownictwa medycznego śp. prof. dr hab. Witolda Jurczyka  oraz nestora niemieckiej anestezjologii i ratownictwa medycznego śp. prof. Friedricha Wilhelma Ahnefelda. Zaprezentowane będą również referaty dotyczące nowych technologii kształcenia studentów, ratowników, funkcjonariuszy i lekarzy z wykorzystaniem symulatorów dydaktycznych, a także zarządzania jakością LSS (LEAN SIX SIGMA) w systemie bezpieczeństwa zdrowotnego dla szpitali. Wstęp na konferencję jest bezpłatny. Program konferencji dostępny jest na www.forumrat.inowroclaw.pl. Patronat honorowy nad tegorocznym Forum Ratownictwa objęli: Łukasz Szumowski Minister Zdrowia, Piotr Całbecki Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego, prof. dr hab. Andrzej Tretyn Rektor Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, prof. UAM dr hab. Andrzej Lesicki Rektor Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i prof. dr hab. Andrzej Tykarski Rektor Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Organizatorami wydarzenia są: Prezydent Miasta Inowrocławia, Szpital Wielospecjalistyczny im. dr. Ludwika Błażka w Inowrocławiu, Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Katedra Medycyny Ratunkowej Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, Zakład Studiów nad Bezpieczeństwem Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Zakład Ratownictwa Medycznego Wydziału Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, Zakład Ratownictwa Medycznego Wydziału Nauk o Zdrowiu Powiślańskiej Szkoły Wyższej w Kwidzynie, Katedra i Zakład Medycyny Ratunkowej Wydziału Lekarskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, Klinika Medycyny Ratunkowej Wydziału Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Bydgoszczy, Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Poznaniu, Polskie Towarzystwo Ratunkowe.

Pełna treść wiadomości na: ino-24.pl/?p=10297
ino-24.pl, Źródło artykułu: ino-24.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat inowrocławski – powiat w południowej części województwa kujawsko - pomorskiego z siedzibą w Inowrocławiu. W skład powiatu wchodzą gminy: Inowrocław, Gniewkowo, Janikowo, Kruszwica, Pakość, Dąbrowa Biskupia, Rojewo i Złotniki Kujawskie. Powierzchnia powiatu wynosi 1225 km kw.

  Atrakcje turystyczne stanowią: Nadgoplański Park Tysiąclecia, dwa rezerwaty – „Balczewo” i „Rejna”, park solankowy w Inowrocławiu, w stolicy powiatu  działa także tężnia solankowa. Powiat bogaty jest także w zbiorniki wodne do których nalęży rzeka Noteć oraz liczne jeziora  (Gopło, Tryszczyn, Gocanowskie, Szarlej, Piotrkowickie, Ludzisko, Węgiereckie, Mielno, Tuczno, Płaźno, Leszcze, Jordanowo, Długie, Kościelne, Pęchowskie, Jezioro Stare i Jezioro Nowe). Do godnych odwiedzenia zabytków należą: Mysia wieża w Kruszwicy, Dom Rodzinny Jana Kasprowicza, Zespół pałacowo – parkowy w Kobylnikach, Izba Pamięci Generała Władysława Sikorskiego czy Centrum Dziedzictwa Kujaw Zachodnich w Łojewie.

  Główną gałąź gospodarki regionu stanowi sektor prywatny.

  Przez powiat przebiegają trzy drogi krajowe nr: 15, 25 i 62.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola