Belka
Wtorek, 21 Maja 2019   imieniny: Tymoteusz, Wiktor, Kryspin
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Parking na 100 samochodów i tunel pod torami za 11 mln

Data publikacji: 2018-10-03, Data modyfikacji: 2018-10-05
A A AWydrukDrukuj  
 
Spotkanie poświęcone wielkiej inwestycji w okolicach inowrocławskiego dworca PKP zaplanowano na przyszły tydzień. Mieszkańcy będą mogli dyskutować o tej ważnej dla całego miasta przebudowie. Na razie trwa faza projektowa. Architekci będą starali się przygotować wszystko tak, aby dworzec i jego okolice były jak najbardziej funkcjonalne i estetyczne. – To ostatnia chwila, aby zgłaszać swoje projekty i pomysły. Dlatego zorganizowałem spotkanie, na którym będzie można je bezpośrednio przekazać projektantom, którzy będą odpowiadali na wszelkie pytania i wątpliwości. Pewne jest dla mnie, że okolice dworca PKP muszą zostać wreszcie zagospodarowane. Kolej nie chce się tym zająć, a my nie możemy dłużej czekać – mówi prezydent Ryszard Brejza. Spotkanie zaplanowano na czwartek, 11 października o godz. 16.30 w Saloniku Literacko-Artystycznym przy ul. Kilińskiego 16. Plany są takie, aby przy ulicy Magazynowej powstał parking na ponad 100 samochodów oraz tunel pod torami, którym na dworzec będzie można z niego przejść. Warto wspomnieć, że pomysł budowy tunelu pojawił się już w latach 70. Zagospodarowany zostanie również plac przed dworcem, gdzie będą miejsca do postoju na chwilę – tzw. kiss and ride. Oczywiście, oprócz nowej nawierzchni, będzie nowe oświetlenie oraz cała niezbędna infrastruktura. Umowy z wykonawcami są już podpisane. W systemie „zaprojektuj i wybuduj” inwestycją zajmą się dwie firmy – gdański Polwar oraz warszawski Budimex. Łączny koszt to 10,8 miliona złotych. W części inwestycja będzie dofinansowana ze środków unijnych. Roboty przed dworcem rozpoczną się w przyszłym roku. Później ruszy budowa tunelu. Termin zakończenia prac przed dworcem to lata 2019 r., a otwarcia tunelu – zima 2020 r.

Pełna treść wiadomości na: ino-24.pl/?p=9943
ino-24.pl, Źródło artykułu: ino-24.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat inowrocławski – powiat w południowej części województwa kujawsko - pomorskiego z siedzibą w Inowrocławiu. W skład powiatu wchodzą gminy: Inowrocław, Gniewkowo, Janikowo, Kruszwica, Pakość, Dąbrowa Biskupia, Rojewo i Złotniki Kujawskie. Powierzchnia powiatu wynosi 1225 km kw.

  Atrakcje turystyczne stanowią: Nadgoplański Park Tysiąclecia, dwa rezerwaty – „Balczewo” i „Rejna”, park solankowy w Inowrocławiu, w stolicy powiatu  działa także tężnia solankowa. Powiat bogaty jest także w zbiorniki wodne do których nalęży rzeka Noteć oraz liczne jeziora  (Gopło, Tryszczyn, Gocanowskie, Szarlej, Piotrkowickie, Ludzisko, Węgiereckie, Mielno, Tuczno, Płaźno, Leszcze, Jordanowo, Długie, Kościelne, Pęchowskie, Jezioro Stare i Jezioro Nowe). Do godnych odwiedzenia zabytków należą: Mysia wieża w Kruszwicy, Dom Rodzinny Jana Kasprowicza, Zespół pałacowo – parkowy w Kobylnikach, Izba Pamięci Generała Władysława Sikorskiego czy Centrum Dziedzictwa Kujaw Zachodnich w Łojewie.

  Główną gałąź gospodarki regionu stanowi sektor prywatny.

  Przez powiat przebiegają trzy drogi krajowe nr: 15, 25 i 62.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola