Belka
Wtorek, 23 Lipca 2019   imieniny: Bogna, Brygida, Apolinary
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Seniorzy od września będą za darmo jeździli taksówkami

Data publikacji: 2018-07-28, Data modyfikacji: 2018-07-29
A A AWydrukDrukuj  
 
Na początku września rusza projekt „Taksówka dla seniorów”. Inowrocław jako jedyne miasto w województwie i jedno z pięciu w Polsce, będzie realizowało tego typu zadanie na rzecz osób w podeszłym wieku. Znamy już koordynatora projektu. Inowrocławianie, którzy ukończyli 70. rok życia będą mogli korzystać z taksówek w celu załatwienia najpilniejszych spraw na terenie miasta, jak choćby dotarcia do lekarza czy urzędu. Zapłaci za to samorząd. Szacuje się, że z projektu skorzysta kilkuset mieszkańców. Od marca miasto szukało organizacji chętnej do realizacji projektu „Taksówka dla seniorów”. Dopiero w trzecim konkursie i po zwiększeniu środków budżetowych na ten cel do kwoty 50 tys. zł., udało się wyłonić organizację, która zrealizuje projekt „Taksówka dla seniorów”. Wiemy już, że koordynacji zadania podjęło się Stowarzyszenie Wzajemnej Pomocy „Flandria”. Organizacja ta jako jedyna zgłosiła się w ogłoszonym przez miasto konkursie. – Z zadowoleniem przekazuję Państwu informację, że realizacja naszego pomysłu „Taksówka dla seniorów” jest coraz bliżej. Nareszcie udało się wyłonić koordynatora projektu. W miesiącach jesiennych, kiedy pogoda nie zawsze jest przyjemna, osoby starsze będą mogły korzystać z bezpłatnych przejazdów. Mam nadzieję, że dla wielu mieszkańców będą one sporym udogodnieniem – mówi prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza. Zgodnie z założeniami projektu, z bezpłatnych przejazdów taksówką, seniorzy będą mogli korzystać do końca roku. Miasto sfinansuje ponad 1000 przejazdów. Jedna osoba będzie mogła skorzystać z usług taksówki maksymalnie trzy razy. Zgłoszenia potrzeby przejazdu bezpośrednio w korporacji taxi, może dokonać sam senior jak i w jego imieniu rodzina, przychodnia, instytucja lub osoba trzecia. Zgłoszenie takie powinno nastąpić nie później niż 3 dni robocze oraz max. 2 miesiące przed planowanym przejazdem. Z bezpłatnej taksówki będzie można skorzystać od poniedziałku do piątku w godz. 7.00 – 18.00. Osoby niepełnosprawne będą mogły korzystać z pojazdów dostosowanych do ich potrzeb. Ponadto, jeżeli zaistnieje taka potrzeba z seniorem może jechać opiekun (pow. 16 roku życia). Pomocą będą służyli także kierowcy. O dokładnym terminie rozpoczęcia zapisów i firmie przewozowej, poinformujemy w sierpniu.

Pełna treść wiadomości na: ino-24.pl/?p=9824
ino-24.pl, Źródło artykułu: ino-24.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat inowrocławski – powiat w południowej części województwa kujawsko - pomorskiego z siedzibą w Inowrocławiu. W skład powiatu wchodzą gminy: Inowrocław, Gniewkowo, Janikowo, Kruszwica, Pakość, Dąbrowa Biskupia, Rojewo i Złotniki Kujawskie. Powierzchnia powiatu wynosi 1225 km kw.

  Atrakcje turystyczne stanowią: Nadgoplański Park Tysiąclecia, dwa rezerwaty – „Balczewo” i „Rejna”, park solankowy w Inowrocławiu, w stolicy powiatu  działa także tężnia solankowa. Powiat bogaty jest także w zbiorniki wodne do których nalęży rzeka Noteć oraz liczne jeziora  (Gopło, Tryszczyn, Gocanowskie, Szarlej, Piotrkowickie, Ludzisko, Węgiereckie, Mielno, Tuczno, Płaźno, Leszcze, Jordanowo, Długie, Kościelne, Pęchowskie, Jezioro Stare i Jezioro Nowe). Do godnych odwiedzenia zabytków należą: Mysia wieża w Kruszwicy, Dom Rodzinny Jana Kasprowicza, Zespół pałacowo – parkowy w Kobylnikach, Izba Pamięci Generała Władysława Sikorskiego czy Centrum Dziedzictwa Kujaw Zachodnich w Łojewie.

  Główną gałąź gospodarki regionu stanowi sektor prywatny.

  Przez powiat przebiegają trzy drogi krajowe nr: 15, 25 i 62.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola