Belka
Czwartek, 28 Marca 2024   imieniny: Aniela, Sykstus, Joanna
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Uwaga na barszcz sosnowskiego

Data publikacji: 2018-07-16, Data modyfikacji: 2018-07-17
A A AWydrukDrukuj  
 
Kontakt z tym chwastem pochodzenia kaukaskiego do najprzyjemniejszych nie należy. Wywoływane przez niego poparzenia na skórze mogą być groźne dla zdrowia. Internauta ostrzega, że pojawił się ponownie w okolicach Inowrocławia. Leszek Urbaniak barszcz zauważył przy drodze rowerowej prowadzącej w kierunku Batkowa. Barszcz sosnowskiego lubi się jednak pojawiać w rejonie inowrocławskim, dlatego warto być ostrożnym i w żadnym wypadku nie dotykać podejrzanej rośliny. Urbaniak o pojawianiu się barszczu sosnowskiego informuje nas od wielu lat, często po jego interwencjach administracja podejmowała działania mające na celu likwidację niebezpiecznej rośliny.   Eksperci wskazują natomiast, że polskie prawo nie zawiera narzędzi pozwalających skutecznie walczyć z tym chwastem. Do Polski barszcz sosnowskiego został sprowadzony jako element karmy dla bydła. Później uznano, że przynosi więcej szkód niż pożytku, dlatego zdecydowano się zrezygnować z jego hodowli.  

Pełna treść wiadomości na: portalkujawski.pl/inowroclaw/item/13695-uwaga-na-barszcz-sosnowskiego
portalkujawski.pl, Źródło artykułu: portalkujawski.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
    Kreska
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     

    Powiat inowrocławski – powiat w południowej części województwa kujawsko - pomorskiego z siedzibą w Inowrocławiu. W skład powiatu wchodzą gminy: Inowrocław, Gniewkowo, Janikowo, Kruszwica, Pakość, Dąbrowa Biskupia, Rojewo i Złotniki Kujawskie. Powierzchnia powiatu wynosi 1225 km kw.

    Atrakcje turystyczne stanowią: Nadgoplański Park Tysiąclecia, dwa rezerwaty – „Balczewo” i „Rejna”, park solankowy w Inowrocławiu, w stolicy powiatu  działa także tężnia solankowa. Powiat bogaty jest także w zbiorniki wodne do których nalęży rzeka Noteć oraz liczne jeziora  (Gopło, Tryszczyn, Gocanowskie, Szarlej, Piotrkowickie, Ludzisko, Węgiereckie, Mielno, Tuczno, Płaźno, Leszcze, Jordanowo, Długie, Kościelne, Pęchowskie, Jezioro Stare i Jezioro Nowe). Do godnych odwiedzenia zabytków należą: Mysia wieża w Kruszwicy, Dom Rodzinny Jana Kasprowicza, Zespół pałacowo – parkowy w Kobylnikach, Izba Pamięci Generała Władysława Sikorskiego czy Centrum Dziedzictwa Kujaw Zachodnich w Łojewie.

    Główną gałąź gospodarki regionu stanowi sektor prywatny.

    Przez powiat przebiegają trzy drogi krajowe nr: 15, 25 i 62.

     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola