Belka
Czwartek, 28 Marca 2024   imieniny: Aniela, Sykstus, Joanna
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

WORD w Inowrocławiu będzie miał nową siedzibę (wizualizacja)

Data publikacji: 2018-06-15, Data modyfikacji: 2018-06-15
A A AWydrukDrukuj  
 
Stan budynku, w którym mieści się oddział zamiejscowych WORD w Bydgoszczy, w Inowrocławiu, spotyka się raczej z negatywnymi opiniami. Wkrótce ten budynek zostanie wyburzony, a najprawdopodobniej za rok inowrocławski WORD będzie mógł się poszczycić nową siedzibą. Dzisiaj podpisana została umowa na budowę nowej siedziby oddziału terenowego WORD w Inowrocławiu, która zostanie dofinansowana z Unii Europejskiej. Przetarg na roboty budowlane wygrała inowrocławska firma ,,Mega”, która w ciągu 210 dni deklaruje się wybudować siedzibę za 4,3 mln zł.   - Zależy mi na tym, aby standard obsługi wszystkich zdających egzaminy na prawo jazdy był jak najwyższy, dlatego bardzo cieszę się z pomysłu – przyznaje prezydent Ryszard Brejza.   WORD w Inowrocławiu funkcjonuje od 2014 roku. Powstanie oddziału zamiejscowego Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Bydgoszczy było możliwe dzięki zmianom ustawowym, o które w poprzedniej kadencji zabiegał poseł Krzysztof Brejza. Przypomniał o tym fakcie przy podpisywaniu umowy wicemarszałek województwa Dariusz Kurzawa.  

Pełna treść wiadomości na: portalkujawski.pl/inowroclaw/item/13514-word-w-inowroclawiu-bedzie-mial-nowa-siedzibe-wizualizacja
portalkujawski.pl, Źródło artykułu: portalkujawski.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
    Kreska
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     

    Powiat inowrocławski – powiat w południowej części województwa kujawsko - pomorskiego z siedzibą w Inowrocławiu. W skład powiatu wchodzą gminy: Inowrocław, Gniewkowo, Janikowo, Kruszwica, Pakość, Dąbrowa Biskupia, Rojewo i Złotniki Kujawskie. Powierzchnia powiatu wynosi 1225 km kw.

    Atrakcje turystyczne stanowią: Nadgoplański Park Tysiąclecia, dwa rezerwaty – „Balczewo” i „Rejna”, park solankowy w Inowrocławiu, w stolicy powiatu  działa także tężnia solankowa. Powiat bogaty jest także w zbiorniki wodne do których nalęży rzeka Noteć oraz liczne jeziora  (Gopło, Tryszczyn, Gocanowskie, Szarlej, Piotrkowickie, Ludzisko, Węgiereckie, Mielno, Tuczno, Płaźno, Leszcze, Jordanowo, Długie, Kościelne, Pęchowskie, Jezioro Stare i Jezioro Nowe). Do godnych odwiedzenia zabytków należą: Mysia wieża w Kruszwicy, Dom Rodzinny Jana Kasprowicza, Zespół pałacowo – parkowy w Kobylnikach, Izba Pamięci Generała Władysława Sikorskiego czy Centrum Dziedzictwa Kujaw Zachodnich w Łojewie.

    Główną gałąź gospodarki regionu stanowi sektor prywatny.

    Przez powiat przebiegają trzy drogi krajowe nr: 15, 25 i 62.

     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola