Belka
Piątek, 26 Kwietnia 2024   imieniny: Maria, Marcelina, Marzena
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

,,Obwodnica da w perspektywie 20-30 lat potężny impuls rozwojowy"

Data publikacji: 2017-07-17, Data modyfikacji: 2017-07-18
A A AWydrukDrukuj  
 
Otwarcie obwodnicy Inowrocławia to bardzo ważny dzień dla tego miasta, ale również dla całych Kujaw Zachodnich. Prezydent Ryszard Brejza dziękował wszystkim, którzy przez długie lata zabiegali o jej powstanie, postawił jednak równie ambitne plany na przyszłość. Uroczystego otwarcia obwodnicy Inowrocławia dokonał dzisiaj podsekretarz stanu w ministerstwie rozwoju Witold Słowik, wojewoda oraz przedstawiciele samorządów. Jeszcze przed południem skorzystać z niej mogli pierwsi kierowcy.   - Obwodnica da w perspektywie 20-30 lat potężny impuls rozwojowy, a więc dla tego pokolenia młodych inowrocławian, którzy w tej chwili wchodzą w życie dorosłe – ocenił otwarcie obwodnicy prezydent Ryszard Brejza. Zdaniem włodarza miasta, w okolicach węzłów na terenie gminy wiejskiej Inowrocław spodziewać można się rozwoju osadnictwa.   Fot: Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa   - Słowa podziękowania kieruje w szczególności do mieszkańców Inowrocławia, a bardzo mocno dziękuje tym, którzy nie stracili wiary w to, że inwestycja która była bardzo droga, że zostanie ona zrealizowana. Obiecywaliśmy kiedyś, że nie ustąpimy i doprowadzimy do tego, że obwodnica Inowrocławia zostanie zbudowana jako nowoczesna, godna XXI wieku w jakim żyjemy – dziękował prezydent Ryszard Brejza – Podziękowania kieruje do tych, którzy podejmowali decyzję w poprzednich latach i do tych, którzy dzisiaj przecinali wstęgę i otwierali obwodnice.   Szczególne podziękowania włodarz Inowrocławia skierował do byłego prezydenta RP Bronisława Komorowskiego – Decyzje o budowie podjął poprzedni rząd, wylobował ją były prezydent Komorowski, który zaszczycił nas na otwarciu prac na budowie tej obwodnicy. Dzisiaj jest okazja, aby podziękować jemu za wsparcie dla budowy obwodnicy.   Powstanie obwodnicy to jednak również zmniejszenie natężenie ruchu w centrum miasta, poprzez wyprowadzenie bokiem tranzytu. Istnieje duża szansa, że w ciągu najbliższych lat uda się zrealizować ostatni odcinek do Sławęcinka, który pozwoli ominąć Inowrocław również jadącym od strony Bydgoszczy. Prezydent Ryszard Brejza przyznał, że teraz przed miastem stają nowe cele rozwojowe, za które wskazał rozbudowę dróg krajowych nr 15 w kierunku Torunia i Gniezna oraz nr 25 na Bydgoszcz. Dzięki temu Inowrocław zyska też dogodne połączenia z autostradą A2 i drogą ekspresową S-5. Zdaniem Brejzy są to cele realne do wykonania, tak samo jak kiedyś za realny cel uznano budowę obwodnicy.   Impreza dla mieszkańców Jak podkreślał Brejza dzisiaj obwodnicę otwierali politycy w garniturach, ale dla Inowrocławia jest to inwestycja tak ważna, iż powinni móc to uczynić mieszkańcy. Stąd też 28 lipca na lotnisku Aeroklubu Kujawskiego odbędzie się koncert w trakcie którego wystąpi kultowy Lady Pank. Impreza ma być podziękowaniem dla wszystkich mieszkańców, którzy przez lata angażowali się w zabieganie o wybudowanie obwodnicy, chociażby poprzez uczestnictwo w protestach.  

Pełna treść wiadomości na: portalkujawski.pl/index.php/inowroclaw/item/11509-obwodnica-da-w-perspektywie-20-30-lat-potezeny-impuls-rozwojowy
portalkujawski.pl, Źródło artykułu: portalkujawski.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
    Kreska
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     

    Powiat inowrocławski – powiat w południowej części województwa kujawsko - pomorskiego z siedzibą w Inowrocławiu. W skład powiatu wchodzą gminy: Inowrocław, Gniewkowo, Janikowo, Kruszwica, Pakość, Dąbrowa Biskupia, Rojewo i Złotniki Kujawskie. Powierzchnia powiatu wynosi 1225 km kw.

    Atrakcje turystyczne stanowią: Nadgoplański Park Tysiąclecia, dwa rezerwaty – „Balczewo” i „Rejna”, park solankowy w Inowrocławiu, w stolicy powiatu  działa także tężnia solankowa. Powiat bogaty jest także w zbiorniki wodne do których nalęży rzeka Noteć oraz liczne jeziora  (Gopło, Tryszczyn, Gocanowskie, Szarlej, Piotrkowickie, Ludzisko, Węgiereckie, Mielno, Tuczno, Płaźno, Leszcze, Jordanowo, Długie, Kościelne, Pęchowskie, Jezioro Stare i Jezioro Nowe). Do godnych odwiedzenia zabytków należą: Mysia wieża w Kruszwicy, Dom Rodzinny Jana Kasprowicza, Zespół pałacowo – parkowy w Kobylnikach, Izba Pamięci Generała Władysława Sikorskiego czy Centrum Dziedzictwa Kujaw Zachodnich w Łojewie.

    Główną gałąź gospodarki regionu stanowi sektor prywatny.

    Przez powiat przebiegają trzy drogi krajowe nr: 15, 25 i 62.

     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola