Belka
Sobota, 27 Kwietnia 2024   imieniny: Felicja, Teofil, Zyta
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Ile ławek zlokalizowanych jest w Inowrocławiu?

Data publikacji: 2018-02-19, Data modyfikacji: 2018-02-21
A A AWydrukDrukuj  
 
Był okres, w którym inowrocławski ratusz spotykał się z naszą sporą krytyką w kwestiach związanych z polityką informacyjną i dostępem do informacji publicznej. Do doskonałości jest jeszcze daleko, ale trzeba przyznać, że wiele rzeczy zmieniło się na plus. Do dość stanowczego sportu pomiędzy Portalem Kujawskim i władzami Inowrocławia doszło niespełna trzy lata temu, gdy nie mogliśmy przez długie tygodnie uzyskać informacji, jakie były koszty udziału prezydenta Ryszarda Brejzy w spotkaniu samorządowców na Śląsku, mającego znamiona kampanii prezydenckiej Bronisława Komorowskiego. Dopiero po interwencji jednego z radnych opozycji, ratusz ujawnił te koszty. Później dochodziło natomiast do sporów działaczy obywatelskich z Inowrocławia, którzy o informację publiczną musieli zabiegać nawet za pośrednictwem Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego.   Obecnie Inowrocław stał się w niektórych kwestiach nawet regionalnym pionierem dobrych praktyk. Tak było chociażby przy uruchomieniu jako jeden z pierwszych samorządów w województwie platformy zakupowej OpenNexus, która ułatwia znacząco kontrolę wydatków publicznych. Z kolei w Biuletynie Informacji Publicznej publikowane są wszystkie informacje o wnioskach o informacje publiczną wraz z odpowiedziami. Trzeba przyznać, takiej funkcjonalności nie mają nawet BIP-y Samorządu Województwa oraz największego miasta w województwie Bydgoszczy.   Ile zatem w Inowrocławiu jest ławek? - pytanie z tytułu niniejszej publikacji, złożone zostało na początku lutego na piśmie. Z odpowiedzi udzielonej przez urzędnika wynika, że około 2,5 tys. Pytań wpływających do ratusza jak wynika z lektury BIP-a jest dość sporo.   Cały czas wątpliwości może budzić natomiast funkcjonowanie mediów tzw. ratuszowych – m.in. telewizji kablowej która cały czas pokazuje głównie polityków koalicji oraz portalu Inianie, będącego w praktyce obecnie publikatorem komunikatów prasowych ratusza. Okres tej najbardziej kontrowersyjnej działalności, gdy zdarzało się uderzać w radnych opozycji, media ratuszowe mają już co prawda za sobą, to zawsze jest ryzyko, iż przy okazji zbliżającej się kampanii wyborczej pojawią się pewne pokusy.

Pełna treść wiadomości na: portalkujawski.pl/inowroclaw/item/12824-ile-lawek-zlokalizowanych-jest-w-inowroclawiu
portalkujawski.pl, Źródło artykułu: portalkujawski.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
    Kreska
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     

    Powiat inowrocławski – powiat w południowej części województwa kujawsko - pomorskiego z siedzibą w Inowrocławiu. W skład powiatu wchodzą gminy: Inowrocław, Gniewkowo, Janikowo, Kruszwica, Pakość, Dąbrowa Biskupia, Rojewo i Złotniki Kujawskie. Powierzchnia powiatu wynosi 1225 km kw.

    Atrakcje turystyczne stanowią: Nadgoplański Park Tysiąclecia, dwa rezerwaty – „Balczewo” i „Rejna”, park solankowy w Inowrocławiu, w stolicy powiatu  działa także tężnia solankowa. Powiat bogaty jest także w zbiorniki wodne do których nalęży rzeka Noteć oraz liczne jeziora  (Gopło, Tryszczyn, Gocanowskie, Szarlej, Piotrkowickie, Ludzisko, Węgiereckie, Mielno, Tuczno, Płaźno, Leszcze, Jordanowo, Długie, Kościelne, Pęchowskie, Jezioro Stare i Jezioro Nowe). Do godnych odwiedzenia zabytków należą: Mysia wieża w Kruszwicy, Dom Rodzinny Jana Kasprowicza, Zespół pałacowo – parkowy w Kobylnikach, Izba Pamięci Generała Władysława Sikorskiego czy Centrum Dziedzictwa Kujaw Zachodnich w Łojewie.

    Główną gałąź gospodarki regionu stanowi sektor prywatny.

    Przez powiat przebiegają trzy drogi krajowe nr: 15, 25 i 62.

     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola