Belka
Piątek, 26 Kwietnia 2024   imieniny: Maria, Marcelina, Marzena
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Opozycja nadal krytycznie o przesunięciu pomnika Obrońców Inowrocławia

Data publikacji: 2018-04-13, Data modyfikacji: 2018-04-15
A A AWydrukDrukuj  
 
W poniedziałek Rada Miejska Inowrocławia zdecydowała zaledwie jednym głosem przewagi, o przesunięciu pomnika Obrońców Inowrocławia w miejsce dawnego pomnika Wdzięczności i Polsko-Radzieckiego Braterstwa Broni (usuniętego kilka tygodni temu, w ramach dekomunizowania przestrzenni publicznej). Główny zarzut opozycji to zbyt duża rozrzutność pieniędzy. Argumentów przeciwko przenoszeniu pomnika podnoszono wiele, dotyczyły one chociażby tego, iż zdaniem niektórych radnych w nowym miejscu ten pomnik po prostu nie będzie pasował. Prezydent Ryszard Brejza z kolei uważa, że przybliżając go w kierunku ulicy Roosevelta, będzie on bardziej eksponowany. Główny argument opozycji przeciwko to jednak koszty, które szacuje się na około 70 tys. zł.   Na wspólnej konferencji radnych Marka Słabińskiego (klub PiS) oraz Andrzeja Kieraja (SLD) również była o tym mowa. Kieraj wskazywał, że prezydent nie skonsultował tej decyzji z mieszkańcami, jedynie zadowolił się opiniami twórcy pomnika Obrońców Inowrocławia oraz Instytutu Pamięci Narodowej -   - Jest to przykład na woluntaryzm i to wysokiej klasy, i nie liczenie się z jakimikolwiek opiniami. To co pan prezydent sobie zaplanuje, bez względu na to czy jest to dobre i logiczne. Czy skorzystają na tym mieszkańcy, czy nie? - ma być zrobione i koniec dyskusji – atakował prezydenta radny Andrzej Kieraj - Dochodzi do tego szastanie pieniędzmi podatników, w mieście jest wiele problemów wymagających rozwiązania, co tłumaczy się brakiem pieniędzmi i potrzebą gospodarowania ostrożnego.   Zdaniem Kieraja prezydent zamiast zajmować się przesuwaniem pomnika, powinien zadbać o toalety przy stacji kolejowej Inowrocław – Rąbinek - Myślę, że w zasadzie powinno zbudować ją PKP, ale to gospodarz miasta powinien wyjść z inicjatywą i znaleźć jakieś rozwiązanie.  

Pełna treść wiadomości na: portalkujawski.pl/inowroclaw/item/13135-opozycja-nadal-krytycznie-o-przesuneiciu-pomnika-obroncow-inworoclawia
portalkujawski.pl, Źródło artykułu: portalkujawski.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
    Kreska
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     

    Powiat inowrocławski – powiat w południowej części województwa kujawsko - pomorskiego z siedzibą w Inowrocławiu. W skład powiatu wchodzą gminy: Inowrocław, Gniewkowo, Janikowo, Kruszwica, Pakość, Dąbrowa Biskupia, Rojewo i Złotniki Kujawskie. Powierzchnia powiatu wynosi 1225 km kw.

    Atrakcje turystyczne stanowią: Nadgoplański Park Tysiąclecia, dwa rezerwaty – „Balczewo” i „Rejna”, park solankowy w Inowrocławiu, w stolicy powiatu  działa także tężnia solankowa. Powiat bogaty jest także w zbiorniki wodne do których nalęży rzeka Noteć oraz liczne jeziora  (Gopło, Tryszczyn, Gocanowskie, Szarlej, Piotrkowickie, Ludzisko, Węgiereckie, Mielno, Tuczno, Płaźno, Leszcze, Jordanowo, Długie, Kościelne, Pęchowskie, Jezioro Stare i Jezioro Nowe). Do godnych odwiedzenia zabytków należą: Mysia wieża w Kruszwicy, Dom Rodzinny Jana Kasprowicza, Zespół pałacowo – parkowy w Kobylnikach, Izba Pamięci Generała Władysława Sikorskiego czy Centrum Dziedzictwa Kujaw Zachodnich w Łojewie.

    Główną gałąź gospodarki regionu stanowi sektor prywatny.

    Przez powiat przebiegają trzy drogi krajowe nr: 15, 25 i 62.

     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola