Belka
Sobota, 27 Kwietnia 2024   imieniny: Felicja, Teofil, Zyta
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Co dalej z inowrocławską Solidarną Polską?

Data publikacji: 2014-05-27, Data modyfikacji: 2014-05-28
A A AWydrukDrukuj  
 
Poparcie na poziomie niecałych 6% na terenie Inowrocławia to na pewno nie wynik, który mógłby działaczom Solidarnej Polski myśleć ze spokojem o wyborach samorządowych. Taki rezultat nie zrobił zapewne także wrażenia na prezydencie Ryszardzie Brejzie, który jak coraz częściej się słyszy spisał swojego koalicjanta już na straty. Po wyborach samorządowych zawarto koalicję pomiędzy komitetem prezydenta Ryszarda Brejzy, Platformą Obywatelską i Prawem i Sprawiedliwością. Na mocy tego sojuszu Ireneusz Stachowiak objął funkcję zastępcy prezydenta, zaś radny Maciej Szota wiceprzewodniczącego rady. Rok później w inowrocławskich strukturach PiS doszło do poważnego rozłamu, gdy najbardziej dynamiczni działacze ze Stachowiakiem i Szotą przeszli do Solidarnej Polski.   Koalicja została utrzymana tylko, że zamiast PiS współtworzyła ją SP. Wynik partii Zbigniewa Ziobro w tych wyborach jednak nie zachwycił, a niecałe 6% w Inowrocławiu sprawia, że Stachowiak dla Brejzy zbyt atrakcyjnym partnerem nie jest, stąd też raczej na jego wsparcie w wyborach samorządowych liczyć nie powinien. Prezydentowi będzie zapewne bliżej do PO, które w Inowrocławiu uzyskało konkretny wynik powyżej 30%.

Pełna treść wiadomości na: http://www.portalkujawski.pl/index.php/inowroclaw/item/4158-co-dalej-z-inowroclawska-solidarna-polska
portalkujawski.pl, Źródło artykułu: portalkujawski.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
    Kreska
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     

    Powiat inowrocławski – powiat w południowej części województwa kujawsko - pomorskiego z siedzibą w Inowrocławiu. W skład powiatu wchodzą gminy: Inowrocław, Gniewkowo, Janikowo, Kruszwica, Pakość, Dąbrowa Biskupia, Rojewo i Złotniki Kujawskie. Powierzchnia powiatu wynosi 1225 km kw.

    Atrakcje turystyczne stanowią: Nadgoplański Park Tysiąclecia, dwa rezerwaty – „Balczewo” i „Rejna”, park solankowy w Inowrocławiu, w stolicy powiatu  działa także tężnia solankowa. Powiat bogaty jest także w zbiorniki wodne do których nalęży rzeka Noteć oraz liczne jeziora  (Gopło, Tryszczyn, Gocanowskie, Szarlej, Piotrkowickie, Ludzisko, Węgiereckie, Mielno, Tuczno, Płaźno, Leszcze, Jordanowo, Długie, Kościelne, Pęchowskie, Jezioro Stare i Jezioro Nowe). Do godnych odwiedzenia zabytków należą: Mysia wieża w Kruszwicy, Dom Rodzinny Jana Kasprowicza, Zespół pałacowo – parkowy w Kobylnikach, Izba Pamięci Generała Władysława Sikorskiego czy Centrum Dziedzictwa Kujaw Zachodnich w Łojewie.

    Główną gałąź gospodarki regionu stanowi sektor prywatny.

    Przez powiat przebiegają trzy drogi krajowe nr: 15, 25 i 62.

     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola