Belka
Sobota, 27 Kwietnia 2024   imieniny: Felicja, Teofil, Zyta
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Czego nie można robić po wymianie szyby?

Data publikacji: 2023-01-27, Data modyfikacji: 2023-01-27
A A AWydrukDrukuj  
 
Czego nie można robić po wymianie szyby?

Szyba samochodowa to jeden z najważniejszych elementów auta, mający bezpośrednio wpływ na bezpieczeństwo drogowe. Nie można dopuścić, by pojawiły się na niej jakiekolwiek rysy, zamglenia, zmatowienia. Część potencjalnych uszkodzeń nie da się jednak uniknąć - klasyczną przyczyną zniszczenia powierzchni szyby czołowej są kamienie wylatujące spod kół pojazdu. Wymianę szyby przedniej (i nie tylko) należy powierzyć specjalistom, którzy dysponują odpowiednią wiedzą i narzędziami. Jakie są zalecenia po wymianie szyby przedniej?

Na czym polega profesjonalna wymiana szyby przedniej?

Pierwszym krokiem jest usunięcie wszelkich uszczelek, wycieraczek, zatrzasków, plastikowych elementów podszybia. Mechanicy z profesjonalnych warsztatów samochodowych, specjalizujących się w wymianie szyby przedniej (i nie tylko), dysponują odpowiednimi narzędziami - m.in. nożem i drutem, za których pośrednictwem odcinają starą szybę od kleju. Po dokładnym przycięciu oszklenie wyjmuje się przy pomocy przyssawek. 

Mechanicy dbają, by wyjmowana szyba nie zjechała na maskę i nie narobiła niepotrzebnych zarysowań. W domowych warunkach takie działanie może być trudne. 

Przed wklejeniem nowszej szyby konieczne będzie dokładne oczyszczenie całej powierzchni ze starej masy uszczelniającej i kleju. Następnie mechanicy rozprowadzają nową masę - tak, by dokładnie pokryła całą powierzchnię montażową. Nie działają oni samodzielnie. Przy wymianie szyby przedniej musi być obecnych co najmniej dwóch pracowników warsztatu. 

O czym należy pamiętać podczas wymiany szyby przedniej?

W dobrych warsztatach samochodowych unika się szyb słabej jakości - w szczególności najtańszych zamienników, które szybko matowieją (do ich produkcji wykorzystuje się nietrwałe folie pochodzące z recyklingu). Tanie szyby samochodowe bywają pofalowane, co wiąże się z brakiem obrony przed refleksami świetlnymi, zniekształceniami obrazu. Nie poleca się również powtórnego wykorzystywana szyb używanych. 

Nowe, dobrej jakości szyby poznaje się po certyfikacie jakości. Najważniejszy z nich to ISO/TS 16949:2002 - uniwersalny znak jakości, potwierdzający spełnienie wszystkich wymogów dla części samochodowych. 

Sprawdzeni, doświadczeni mechanicy nie wykonują niemal żadnych błędów przy montażu nowych szyb samochodowych - jeśli takowe się pojawią, klienci przekonają się o tym bardzo szybko. Potencjalne pęknięcia (idące od brzegu szyby) najczęściej są spowodowane przez niesumienność pracownika warsztatu - nie usunął on śladów korozji na podszybiu lub nałożył nierównomiernie warstwę kleju. 

Wymiana szyby przedniej - gdzie można tego dokonać?

Wymiana szyby przedniej odbywa się w profesjonalnych warsztatach samochodowych, specjalizujących się w takich usługach. Nie ma znaczenia miejscowość. Oczywistością jest, że w wojewódzkich metropoliach odnalezienie odpowiedniego auto serwisu będzie łatwiejsze. Nie oznacza to jednak, że w mniejszych miejscowościach nie uda się naprawić lub wymienić szyby. Wymiana szyby przedniej w Inowrocławiu https://motointegrator.com/pl/pl/warsztaty/usluga-261-wymiana-szyby-przedniej/miasto-inowroclaw), Pułtusku, Ustce czy Oławie - praktycznie wszędzie da się znaleźć właściwe miejsce. 

Zalecenia po wymianie szyby przedniej

Po wymianie szyby przedniej należy przez kilka dni traktować ją nieco inaczej, ostrożniej. Przede wszystkim nie wolno myć wtedy auta myjkami wysokociśnieniowymi. Należy być uważnym podczas parkowania - nie można stawiać samochodu na nierównej powierzchni czy najeżdżać na krawężniki. Kierowca powinien ostrzec pasażerów (i sam uważać na to) przed trzaskaniem - w innym wypadku ciśnienie powietrza może szybko wypchnąć masę uszczelniającą w najsłabszym punkcie, co będzie równoznaczne z poluzowaniem nowej szyby. Przed kilka dni po wymianie szyby przedniej auto nie może być także podnoszone na podnośniku. 

Owe kilka dni jest kluczowe - przez ten okres klej, za pomocą którego przymocowano nową szybę, utrwala się. Jakiś czas po wymianie właściciel auta powinien także zadbać o wymianę piór wycieraczek na nowe - stare, zmechacone i zużyte mogą szybko zniszczyć nową szybę. 

 

Artykuł sponsorowany
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
    Kreska
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     

    Powiat inowrocławski – powiat w południowej części województwa kujawsko - pomorskiego z siedzibą w Inowrocławiu. W skład powiatu wchodzą gminy: Inowrocław, Gniewkowo, Janikowo, Kruszwica, Pakość, Dąbrowa Biskupia, Rojewo i Złotniki Kujawskie. Powierzchnia powiatu wynosi 1225 km kw.

    Atrakcje turystyczne stanowią: Nadgoplański Park Tysiąclecia, dwa rezerwaty – „Balczewo” i „Rejna”, park solankowy w Inowrocławiu, w stolicy powiatu  działa także tężnia solankowa. Powiat bogaty jest także w zbiorniki wodne do których nalęży rzeka Noteć oraz liczne jeziora  (Gopło, Tryszczyn, Gocanowskie, Szarlej, Piotrkowickie, Ludzisko, Węgiereckie, Mielno, Tuczno, Płaźno, Leszcze, Jordanowo, Długie, Kościelne, Pęchowskie, Jezioro Stare i Jezioro Nowe). Do godnych odwiedzenia zabytków należą: Mysia wieża w Kruszwicy, Dom Rodzinny Jana Kasprowicza, Zespół pałacowo – parkowy w Kobylnikach, Izba Pamięci Generała Władysława Sikorskiego czy Centrum Dziedzictwa Kujaw Zachodnich w Łojewie.

    Główną gałąź gospodarki regionu stanowi sektor prywatny.

    Przez powiat przebiegają trzy drogi krajowe nr: 15, 25 i 62.

     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola