Belka
Niedziela, 19 Maja 2019   imieniny: Mikołaj, Piotr, Urban
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
 

Uwaga na burze! IMGW wydaje kolejne ostrzeżenia...

Data dodania: 2019-05-18
Instytut Meteorologi i Gospodarki Wodnej wydało kolejne ostrzeżenie dla województwa kujawsko-pomorskiego. Tym razem ostrzegają przed burzami. Sprawdźcie. więcej »
 
 

Zespół Czarny Pies zagrał Gniewkowie

Data dodania: 2019-05-18
Koncert tego grającego bluesa, rocka i jazz zespołu odbył się w Grillowni przy Zajeździe Harasówka w Gniewkowie. więcej »
 
 

XVII Ogólnopolski Zlot Aktywu Turystyki Kolarskiej

Data dodania: 2019-05-18
W piątek w Inowrocławiu rozpoczął się XVII Ogólnopolski Zlot Aktywu Turystyki Kolarskiej z udziałem prawie dwustu cyklistów z całego kraju. więcej »
 
 

Straż Miejska w Inowrocławiu interweniuje w...

Data dodania: 2019-05-18
Od początku marca do dziś do Straży Miejskiej w Inowrocławiu wpłynęły aż 203 zgłoszenia w sprawach zwierząt. Dotyczyły one: psów, kotów, je&... więcej »
 
 

Dziki wpadły z wizytą do szkoły w Kobylnikach....

Data dodania: 2019-05-18
Zespół Szkół Weterynaryjno-Przyrodniczych w Kobylnikach (gmina Kruszwica) odwiedziły... dziki. więcej »
 
 

Gwarnie i wesoło na majówce w Bibliotece

Data dodania: 2019-05-17
Inowrocławska książnica – Filia Nr 12 Dla Ludzi Niepełnosprawnych zorganizowała „Majówkę na wesoło”. Z programem artystycznym zaprezentowały się dzieci z Przedszkola „Muzyczna Kraina”, grupa teatralna ze Śr... więcej »
 
 

A ja patrzę, a ja słucham - spotkanie z Dorotą...

Data dodania: 2019-05-17
Tytuł piosenki Doroty Gellner doskonale wpisuje się w atmosferę miłego spotkania z pisarką, której utwory od lat bawią najmłodszych czytelników i ich rodziców. 10 maja br. bardzo licznie zgromadzona publiczność w Sa... więcej »
 
 

Międzynarodowa konferencja o wolontariacie....

Data dodania: 2019-05-17
"Wolontariat wobec wyzwań starości", to hasło międzynarodowej konferencji naukowej, która odbyła się w Teatrze Miejskim w Inowrocławiu. więcej »
 
 

Obchody Dnia Strażaka w Inowrocławiu

Data dodania: 2019-05-17
W Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej przy ul. Poznańskiej w Inowrocławiu odbył się uroczysty apel z okazji święta rycerzy św. Floriana. Wręczono... więcej »
 
 

Uwaga! Droga 251 Inowrocław-Pakość zamknięta....

Data dodania: 2019-05-17
Droga wojewódzka 251 między Inowrocławiem a Pakością jest zamknięta. Strażacy usuwają zanieczyszczoną nawierzchnię. więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 1504
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat inowrocławski – powiat w południowej części województwa kujawsko - pomorskiego z siedzibą w Inowrocławiu. W skład powiatu wchodzą gminy: Inowrocław, Gniewkowo, Janikowo, Kruszwica, Pakość, Dąbrowa Biskupia, Rojewo i Złotniki Kujawskie. Powierzchnia powiatu wynosi 1225 km kw.

  Atrakcje turystyczne stanowią: Nadgoplański Park Tysiąclecia, dwa rezerwaty – „Balczewo” i „Rejna”, park solankowy w Inowrocławiu, w stolicy powiatu  działa także tężnia solankowa. Powiat bogaty jest także w zbiorniki wodne do których nalęży rzeka Noteć oraz liczne jeziora  (Gopło, Tryszczyn, Gocanowskie, Szarlej, Piotrkowickie, Ludzisko, Węgiereckie, Mielno, Tuczno, Płaźno, Leszcze, Jordanowo, Długie, Kościelne, Pęchowskie, Jezioro Stare i Jezioro Nowe). Do godnych odwiedzenia zabytków należą: Mysia wieża w Kruszwicy, Dom Rodzinny Jana Kasprowicza, Zespół pałacowo – parkowy w Kobylnikach, Izba Pamięci Generała Władysława Sikorskiego czy Centrum Dziedzictwa Kujaw Zachodnich w Łojewie.

  Główną gałąź gospodarki regionu stanowi sektor prywatny.

  Przez powiat przebiegają trzy drogi krajowe nr: 15, 25 i 62.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola