Wiadomości - Miejski serwis informacyjny: Inowrocław, Dąbrowa Biskupia, Gniewkowo, Janikowo, Kruszwica
Belka
Niedziela, 19 Sierpnia 2018   imieniny: Konstancja, Emilia, Julian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
 

Pogoda w Kujawsko-Pomorskiem. W weekend będzie...

Data dodania: 2018-08-17
Piątek zapowiada się słoneczny, a na termometrach zobaczymy maksymalnie 27 stopni Celsjusza. W sobotę wysoka temperatura się utrzyma, jednak synoptycy zapowiadają burze z deszczem. W... więcej »
 
 

Gowin miał zaciekle walczyć o Banaszaka

Data dodania: 2018-08-17
W styczniu Rada Polityczna PiS zdecydowała, że osoby które zmieniały w ostatnich latach przynależność partyjną, nie wystartują w najbliższych wyborach samorządowych. Mia ... więcej »
 
 

"Polska-moja ojczyzna".

Data dodania: 2018-08-16
Polonez „Pożegnanie Ojczyzny” Michała Kleofasa Ogińskiego rozpoczął pełen tęsknoty i zadumy koncert patriotyczny zatytułowany „Polska-moja ojczyzna”, który z okazji Święta Wojska Polskiego zorganizowano w muszli... więcej »
 
 

Tak niskiego bezrobocia w powiecie inowrocławskim...

Data dodania: 2018-08-16
Na koniec lipca w Powiatowym Urzędzie Pracy w Inowrocławiu zarejestrowanych było 7739 osób bezrobotnych. Coraz więcej też mamy pracowników z zagranicy i to dziś pracoda... więcej »
 
 

Magiczny i widowiskowy pokaz tańca z ogniem w...

Data dodania: 2018-08-16
Płonące obręcze, akrobacje w płonącym kole, żonglerka różnymi płonącymi przedmiotami, spadająca kaskada iskier -takie atrakcje mieszkańcom Janikowa za... więcej »
 
 

V Dni Kobylnik. Tutaj świętuje się aż tydzień!

Data dodania: 2018-08-16
Trwają V Dni Kobylnik. Tańce, zabawy, konkursy, koncerty... Tutaj nie można się nudzić. więcej »
 
 

Zaostrzenie protestu policjantów. Ważne informacje...

Data dodania: 2018-08-16
Związki zawodowe policjantów zapowiadają zaostrzenie trwającej od miesiąca akcji protestacyjnej. Na czym będzie polegać? więcej »
 
 

,,Uczciwy Inowrocław" - takie hasło przyjęła...

Data dodania: 2018-08-16
We wtorek oprócz Bydgoszczy, wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki odwiedził również Inowrocław, gdzie udzielił oficjalnego poparcia swojemu partyjnemu koledze Ireneuszowi Stachowiakowi, w... więcej »
 
 

Zespół Impress wystąpił w Chełmcach na...

Data dodania: 2018-08-15
Po raz osiemnasty w Chełmcach (w gminie Kruszwica) spotkały się Marie i Marianny. Gwiazdą wieczoru był zespoł Impress. więcej »
 
 

Koncert "Polska-moja ojczyzna" w Inowrocławiu...

Data dodania: 2018-08-15
W Parku Solankowym w Inowrocławiu odbył się koncert "Polska-moja ojczyzna" , który odbył się okazji Święta Wojska Polskiego. Wystąpili Monika Litwin-Dyngosz (mezzo... więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 1356
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat inowrocławski – powiat w południowej części województwa kujawsko - pomorskiego z siedzibą w Inowrocławiu. W skład powiatu wchodzą gminy: Inowrocław, Gniewkowo, Janikowo, Kruszwica, Pakość, Dąbrowa Biskupia, Rojewo i Złotniki Kujawskie. Powierzchnia powiatu wynosi 1225 km kw.

  Atrakcje turystyczne stanowią: Nadgoplański Park Tysiąclecia, dwa rezerwaty – „Balczewo” i „Rejna”, park solankowy w Inowrocławiu, w stolicy powiatu  działa także tężnia solankowa. Powiat bogaty jest także w zbiorniki wodne do których nalęży rzeka Noteć oraz liczne jeziora  (Gopło, Tryszczyn, Gocanowskie, Szarlej, Piotrkowickie, Ludzisko, Węgiereckie, Mielno, Tuczno, Płaźno, Leszcze, Jordanowo, Długie, Kościelne, Pęchowskie, Jezioro Stare i Jezioro Nowe). Do godnych odwiedzenia zabytków należą: Mysia wieża w Kruszwicy, Dom Rodzinny Jana Kasprowicza, Zespół pałacowo – parkowy w Kobylnikach, Izba Pamięci Generała Władysława Sikorskiego czy Centrum Dziedzictwa Kujaw Zachodnich w Łojewie.

  Główną gałąź gospodarki regionu stanowi sektor prywatny.

  Przez powiat przebiegają trzy drogi krajowe nr: 15, 25 i 62.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola