Belka
Wtorek, 16 Października 2018   imieniny: Florentyny, Ambrożego, Gawła
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
 

Nauczyciele świętowali w ratuszu

Data dodania: 2018-10-12
Nauczyciele i dyrektorzy miejskich placówek oświatowych świętowali dzisiaj Dzień Edukacji Narodowej. Podczas okolicznościowej uroczystości, nauczyciele otrzymali nagrody i odznaczenia za ich osiągnięcia dydaktyczno-wychow... więcej »
 
 

ŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ...

Data dodania: 2018-10-12
Dzisiaj odbyła się uroczystość przyjęcia w szeregi szkolnej braci uczniów klas pierwszych. Pierwszaki złożyły ślubowanie przed szeroko zebraną publicznością, którą stanowili starsi koledzy i koleżanki, grono pedago... więcej »
 
 

Ponad 80 zarzutów dla byłej naczelnik w ratuszu

Data dodania: 2018-10-12
Wirtualna Polska przedstawiła nieoficjalne informację, iż Agnieszce Ch., byłej naczelnik wydziału kultury i promocji w Urzędzie Miasta Inowrocławia, prokuratura planuje postawić około 8... więcej »
 
 

Zaprezentowano jak zmieni się przestrzeń wokół...

Data dodania: 2018-10-12
Na temat budowy parkingu przy ulicy Magazynowej w Inowrocławiu przy udziale funduszy unijnych, mówi się od dłuższego czasu. W czwartek Pracownia Projektowa MiD zaprezentowała wizualizację, kt&o... więcej »
 
 

Hejt na Facebook-u nie jest anonimowy

Data dodania: 2018-10-11
Inowrocławski rysownik Jarosław Wojtasiński w swoim oświadczeniu poinformował o tym co udało się odkryć śledczym na temat pomówień jakie na jego temat pojawiały się... więcej »
 
 

Inowrocławskie Rozmaitości

Data dodania: 2018-10-11
W ramach realizowanego przez Czytelnię Regionalną cyklu „Inowrocławskie Rozmaitości”, Biblioteka Miejska im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu serdecznie zaprasza na spotkanie autorskie z dziennikarzem, pisarzem Bogumiłem ... więcej »
 
 

Osiemdziesiąt zarzutów dla byłej rzeczniczki...

Data dodania: 2018-10-11
Jak informuje Wirtualna Polska, była naczelnik wydziału kultury i promocji w inowrocławskim ratuszu Agnieszka Ch., ma usłyszeć ok. 80 zarzutów. Według śledczych była... więcej »
 
 

Komitet Inowrocław na Tak chce inwestować w...

Data dodania: 2018-10-11
Stypendia nie tylko dla uczniów ale i studentów, polepszenie bazy dydaktycznej, stworzenie dobrze płatnych miejsc pracy dla absolwentów uczelni, doradztwo zawodowe i wyższe wynagrod... więcej »
 
 

W Łabiszynie policjanci odkryli nielegalny arsenał...

Data dodania: 2018-10-11
Nielegalną broń z czasów II wojny światowej oraz ostrą amunicję policjanci znaleźli u 45-letniego mieszkańca Łabiszyna. Grozi mu za to do ośmiu lat więzien... więcej »
 
 

Roszada wygrała z burmistrzem Gniewkowa w trybie...

Data dodania: 2018-10-11
Sąd Okręgowy w Gdańsku uznał, iż kandydat na radnego Paweł Mikuszewski z Gniewkowa napisał prawdę i nie musi przepraszać burmistrza Adama Roszaka za wpis dokonany na... więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 1387
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat inowrocławski – powiat w południowej części województwa kujawsko - pomorskiego z siedzibą w Inowrocławiu. W skład powiatu wchodzą gminy: Inowrocław, Gniewkowo, Janikowo, Kruszwica, Pakość, Dąbrowa Biskupia, Rojewo i Złotniki Kujawskie. Powierzchnia powiatu wynosi 1225 km kw.

  Atrakcje turystyczne stanowią: Nadgoplański Park Tysiąclecia, dwa rezerwaty – „Balczewo” i „Rejna”, park solankowy w Inowrocławiu, w stolicy powiatu  działa także tężnia solankowa. Powiat bogaty jest także w zbiorniki wodne do których nalęży rzeka Noteć oraz liczne jeziora  (Gopło, Tryszczyn, Gocanowskie, Szarlej, Piotrkowickie, Ludzisko, Węgiereckie, Mielno, Tuczno, Płaźno, Leszcze, Jordanowo, Długie, Kościelne, Pęchowskie, Jezioro Stare i Jezioro Nowe). Do godnych odwiedzenia zabytków należą: Mysia wieża w Kruszwicy, Dom Rodzinny Jana Kasprowicza, Zespół pałacowo – parkowy w Kobylnikach, Izba Pamięci Generała Władysława Sikorskiego czy Centrum Dziedzictwa Kujaw Zachodnich w Łojewie.

  Główną gałąź gospodarki regionu stanowi sektor prywatny.

  Przez powiat przebiegają trzy drogi krajowe nr: 15, 25 i 62.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola