Belka
Piątek, 24 Maja 2019   imieniny: Joanna, Zuzanna, Milena
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Inowrocław ma drugi czujnik jakości powietrza. Stan atmosfery sprawdzisz w internecie

Data publikacji: 2018-11-21, Data modyfikacji: 2018-11-23
A A AWydrukDrukuj  
 
Od kilku dni mamy do czynienia z zimowymi temperaturami, a co za tym idzie coraz więcej grzejemy. Większe spalanie w piecach wpłynie niekorzystnie na stan powietrza. Jego jakość możemy monitorować na bieżąco w internecie. Do tej pory w Inowrocławiu działał jeden publiczny czujnik należący do Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska, ulokowany przy Parku Solankowym. Od połowy października w ramach 2. edycji kampania ,,Bez Smogu” Eurobank zasponsorował drugi czujnik w samym centru Inowrocławiu, przy ulicy Królowej Jadwigi 1. Aktualne pomiary z obu czujników możemy śledzić na stronie - https://airly.eu/map/pl/   Co można zauważyć, że w centrum miasta, gdzie działa sensor Eurobanku mamy do czynienia ze znacznie większymi stężeniami niż w Solankach. Nie powinno to jednak dziwić, z racji występującej zwartej zabudowy budynków emitujących zanieczyszczenia. W momencie przygotowywania tej publikacji (środa 21 listopad, przed godziną 18:00) sensor wskazuje stężenie pyłków PM10 na poziomie 63 uq na metr sześciennych, gdy dopuszczalna norma to 50. Mamy zatem do czynienia z przekroczeniem dopuszczalnej normy.   - W ramach kampanii #BezSmogu z jednej strony prowadzimy realne działania - właśnie poszerzyliśmy ogólnopolską sieć z danymi dotyczącymi jakości powietrza o 50 kolejnych czujników smogu, które zainstalowaliśmy w naszych placówkach. Z drugiej strony edukujemy – mówimy o konsekwencjach oddychania zanieczyszczonym powietrzem, ponieważ zależy nam na zwiększeniu świadomości tego problemu – mówi Magdalena Suchanek, Dyrektor Zarządzający, Euro Banku S.A.  

Pełna treść wiadomości na: portalkujawski.pl/inowroclaw/item/14457-inowroclaw-ma-drugi-czujnik-jakosci-powietrza-stan-atmosfery-sprawdzisz-w-internecie
portalkujawski.pl, Źródło artykułu: portalkujawski.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat inowrocławski – powiat w południowej części województwa kujawsko - pomorskiego z siedzibą w Inowrocławiu. W skład powiatu wchodzą gminy: Inowrocław, Gniewkowo, Janikowo, Kruszwica, Pakość, Dąbrowa Biskupia, Rojewo i Złotniki Kujawskie. Powierzchnia powiatu wynosi 1225 km kw.

  Atrakcje turystyczne stanowią: Nadgoplański Park Tysiąclecia, dwa rezerwaty – „Balczewo” i „Rejna”, park solankowy w Inowrocławiu, w stolicy powiatu  działa także tężnia solankowa. Powiat bogaty jest także w zbiorniki wodne do których nalęży rzeka Noteć oraz liczne jeziora  (Gopło, Tryszczyn, Gocanowskie, Szarlej, Piotrkowickie, Ludzisko, Węgiereckie, Mielno, Tuczno, Płaźno, Leszcze, Jordanowo, Długie, Kościelne, Pęchowskie, Jezioro Stare i Jezioro Nowe). Do godnych odwiedzenia zabytków należą: Mysia wieża w Kruszwicy, Dom Rodzinny Jana Kasprowicza, Zespół pałacowo – parkowy w Kobylnikach, Izba Pamięci Generała Władysława Sikorskiego czy Centrum Dziedzictwa Kujaw Zachodnich w Łojewie.

  Główną gałąź gospodarki regionu stanowi sektor prywatny.

  Przez powiat przebiegają trzy drogi krajowe nr: 15, 25 i 62.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola