Belka
Piątek, 26 Kwietnia 2024   imieniny: Maria, Marcelina, Marzena
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Olech pisze do Ziobry w sprawie afery fakturowej

Data publikacji: 2018-10-16, Data modyfikacji: 2018-10-17
A A AWydrukDrukuj  
 
Kandydat na prezydenta Inowrocławia Jacek Olech wystosował list do Ministra Sprawiedliwości i Prokuratora Generalnego, Zbigniewa Ziobro, w którym prosi o objęcie wyjaśnienia tzw. inowrocławskiej, a także kruszwickiej afery fakturowej osobistym nadzorem. Wskazuje on w nim na powiązania byłej naczelnik Agnieszki Ch. z politykami związanymi zarówno z prezydentem Brejzą, ale także obozem Zjednoczonej Prawicy. Publikujemy fragmenty tego listu:   Inowrocław przeżył bardzo przykre wydarzenia, które w wątpliwy sposób rozsławiły nasze miasto w całej Polsce za sprawą tzw. afery fakturowej. To CBA odkryło, że w Wydziale Kultury Promocji i Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Inowrocławia prowadzony był proceder kradzieży pieniędzy na tzw. lewe faktury. Wydział ten był bezpośrednio nadzorowany przez Prezydenta Inowrocławia Pana Ryszarda Brejzę.   W mojej ocenie to przyzwolenie Pana Ryszarda Brejzy na ogromną autonomię tego wydziału oraz wielokrotne nagradzanie Pani Naczelnik (autorki i wykonawczyni nielegalnego procederu) skutkujące brakiem dostatecznego nadzoru nad wydziałem było miedzy innymi przyczyną pełzającej i rozkwitającej kradzieży.   Szczyt emocji międzypartyjnej we wzajemnym obrzucaniu odpowiedzialnością za czyny byłej Naczelnik Wydziału w Inowrocławiu a poprzednio kierującej instytucją kultury Ziemowit w Kruszwicy pomiędzy obozem Zjednoczonej Prawicy a obozem Prezydenta Ryszarda Brejzy został osiągnięty w związku z artykułem w Wirtualnej Polsce o wyznaczeniu dnia na przedstawienie zarzutów wobec byłej Naczelnik Wydziału (80 zarzutów i 250 tys zł kradzieży) i jednocześnie niestawienie się tej Pani w wyznaczonym dniu w prokuraturze.   Mieszkańcy są oburzeni tym wydarzeniem. Padają głośne wyrazy wątpliwości w obiektywizm prokuratury w związku z wiązaniem tej Pani z prominentnymi politykami obozu rządzącego. Dodatkowo w internecie są publikowane fotografie z osobami mające wskazywać na „moc” usprawiedliwiającą możliwość takich zachowań jak nie stawienie się w prokuraturze.   Wiem, że przyczyn niestawienia się może być wiele i mogą one być obiektywne ale inowrocławskie ulice i podwórka wiedzą swoje zwłaszcza po dziwnej „epidemii” zwolnień z pracy w spółce IKS Solino, gdzie posady otrzymali kandydaci na radnych z obozu Zjednoczonej Prawicy oraz małżonka kandydata na prezydenta Inowrocławia.   Panie Ministrze, Panie Prokuratorze Generalny. Czy aktualne zachowanie byłej naczelnik wydziału nie spełnia przesłanek kwalifikujących do katalogu utrudnień postepowania prokuratorskiego ? Proszę, aby spowodował Pan zastosowanie odpowiedniej dla tej sytuacji formy umożliwiającej postawienie zarzutów, aby w naszym mieście już nikt nie miał podstaw dla spekulacji ochronnych w stosunku do Pani, której rzekoma wiedza może spowodować poważne zagrożenia dla wielu polityków obecnie zajmujących wysokie stanowiska polityczne.  

Pełna treść wiadomości na: portalkujawski.pl/inowroclaw/item/14222-olech-pisze-do-ziobry-w-sprawie-afery-fakturowej
portalkujawski.pl, Źródło artykułu: portalkujawski.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
    Kreska
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     

    Powiat inowrocławski – powiat w południowej części województwa kujawsko - pomorskiego z siedzibą w Inowrocławiu. W skład powiatu wchodzą gminy: Inowrocław, Gniewkowo, Janikowo, Kruszwica, Pakość, Dąbrowa Biskupia, Rojewo i Złotniki Kujawskie. Powierzchnia powiatu wynosi 1225 km kw.

    Atrakcje turystyczne stanowią: Nadgoplański Park Tysiąclecia, dwa rezerwaty – „Balczewo” i „Rejna”, park solankowy w Inowrocławiu, w stolicy powiatu  działa także tężnia solankowa. Powiat bogaty jest także w zbiorniki wodne do których nalęży rzeka Noteć oraz liczne jeziora  (Gopło, Tryszczyn, Gocanowskie, Szarlej, Piotrkowickie, Ludzisko, Węgiereckie, Mielno, Tuczno, Płaźno, Leszcze, Jordanowo, Długie, Kościelne, Pęchowskie, Jezioro Stare i Jezioro Nowe). Do godnych odwiedzenia zabytków należą: Mysia wieża w Kruszwicy, Dom Rodzinny Jana Kasprowicza, Zespół pałacowo – parkowy w Kobylnikach, Izba Pamięci Generała Władysława Sikorskiego czy Centrum Dziedzictwa Kujaw Zachodnich w Łojewie.

    Główną gałąź gospodarki regionu stanowi sektor prywatny.

    Przez powiat przebiegają trzy drogi krajowe nr: 15, 25 i 62.

     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola