Belka
Środa, 17 Lipca 2019   imieniny: Aneta, Bogdan, Aleksy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Październikowe Dyskusyjne Kluby Książki. A co w listopadzie?

Data publikacji: 2018-11-08, Data modyfikacji: 2018-11-09
A A AWydrukDrukuj  
 
Wypożyczalnia dla Dorosłych Jonas Hassen Khemiri ” Wszystko, czego nie pamiętam” Samuel, główny bohater powieści szwedzkiego pisarza Jonasa Kassena Khemiriego ginie w wypadku samochodowym. Bliscy i znajomi zastanawiają się, co było przyczyną śmierci, samobójstwo czy wypadek? Jest w powieści jeszcze jedna osoba zainteresowana Samuelem- anonimowy pisarz, który chce o nim napisać książkę. Fragmenty wspomnień snute na przemian przez różne osoby sprawiają wrażenie powierzchowności. Można stwierdzić, że nikt tak do końca nie znał Samuela, każdy widział go inaczej. Następne spotkanie odbędzie się 27 listopada o godz 16.00. Będzie mowa o książce Wolfganga Bauera „Porwane”. Filia nr 1 Remigiusz Mróz „Nieodnaleziona” Damian Werner i jego dziewczyna Ewa  spędzają uroczy wieczór w restauracji. Chłopak  planuje oświadczyny. Niestety spotkanie to kończy się tragicznie. Ewa  na oczach Damiana zostaje  zgwałcona, a on sam brutalnie pobity. Dziewczyna znika bez śladu. Damian szuka jej bezskutecznie. Po dziesięciu latach trafia na ślad ukochanej – ktoś zamieszcza zdjęcie Ewy na  jednym z profili spotted. Nasuwają się pytania. Czy to naprawdę ona ? Kolejne   spotkanie odbędzie się 15 listopada 2018 r. i  będzie dotyczyć   książki  pt. ,,Najlepiej w życiu ma twój kot’’ – W. Szymborska, K. Filipowicz Filia nr 3 Ronaldo Wrobel „Tłumacząc Hannah” Akcja powieści toczy się w Brazylii przed wybuchem II wojny światowej. Żydowski imigrant z Polski zostaje zmuszony do tłumaczenia listów pisanych w jidysz. W ten sposób po raz pierwszy styka się z Hannah. Kim naprawdę jest kobieta, w której listach zakochał się Max i czy można zamykać oczy na wszelkie zło, tłumacząc to miłością? Tajemnicza postać tytułowej Hannah i chory z miłości szewc Max są bohaterami, których losy wzruszają czytelnika lecz jednocześnie zmuszają do zastanowienia nad relacjami międzyludzkimi i nad historią polskich imigrantów zarówno w latach trzydziestych XX wieku, jak obecnie. Następne spotkanie klubu odbędzie się we wtorek 27 listopada 2018 r. i poświęcone będzie omówieniu książki Joanny Kruszewskiej „Nic się nie kończy”. Filia nr 7 Katarzyna Droga „Kobieta, którą pokochał Marszałek. Opowieść o Oli Piłsudskiej” Aleksandra Szczerbińska to druga po Marii, żona Józefa Piłsudskiego, matka dwóch Jego córek – Wandy i Jadwigi. Dzieje tej szczególnej pary, to jedna z najbardziej intrygujących historii miłości, determinacji i wielkiej odwagi. To dobrze napisana, zbeletryzowana biografia z szerokim i rzetelnym tłem historycznym. Autorka zgłębiła wiedzę o tamtych czasach, dotarła do wielu źródeł, dokumentów, wywiadów… Oprócz wnikliwego przedstawienia postaci i życia głównych bohaterów, doskonale opisała i scharakteryzowała inne postaci z kręgu przyjaciół, bliskich i współpracowników Piłsudskich, znane postaci ówczesnego życia społeczno – politycznego. Następne spotkanie naszego Klubu odbędzie się 27 listopada o godz. 11.00. Będzie mowa o książce Justyny Kopińskiej „Polska odwraca oczy”.

Pełna treść wiadomości na: ino-24.pl/?p=10255
ino-24.pl, Źródło artykułu: ino-24.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat inowrocławski – powiat w południowej części województwa kujawsko - pomorskiego z siedzibą w Inowrocławiu. W skład powiatu wchodzą gminy: Inowrocław, Gniewkowo, Janikowo, Kruszwica, Pakość, Dąbrowa Biskupia, Rojewo i Złotniki Kujawskie. Powierzchnia powiatu wynosi 1225 km kw.

  Atrakcje turystyczne stanowią: Nadgoplański Park Tysiąclecia, dwa rezerwaty – „Balczewo” i „Rejna”, park solankowy w Inowrocławiu, w stolicy powiatu  działa także tężnia solankowa. Powiat bogaty jest także w zbiorniki wodne do których nalęży rzeka Noteć oraz liczne jeziora  (Gopło, Tryszczyn, Gocanowskie, Szarlej, Piotrkowickie, Ludzisko, Węgiereckie, Mielno, Tuczno, Płaźno, Leszcze, Jordanowo, Długie, Kościelne, Pęchowskie, Jezioro Stare i Jezioro Nowe). Do godnych odwiedzenia zabytków należą: Mysia wieża w Kruszwicy, Dom Rodzinny Jana Kasprowicza, Zespół pałacowo – parkowy w Kobylnikach, Izba Pamięci Generała Władysława Sikorskiego czy Centrum Dziedzictwa Kujaw Zachodnich w Łojewie.

  Główną gałąź gospodarki regionu stanowi sektor prywatny.

  Przez powiat przebiegają trzy drogi krajowe nr: 15, 25 i 62.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola