Belka
Czwartek, 28 Marca 2024   imieniny: Aniela, Sykstus, Joanna
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Pierwsza pomoc w Budowlance

Data publikacji: 2018-12-08, Data modyfikacji: 2018-12-10
A A AWydrukDrukuj  
 
 Zakończył się cykl spotkań z ratownikiem medycznym Łukaszem Sondejem – zorganizowany  przez Hufiec Pracy w Inowrocławiu. Celem zajęć przeprowadzonych przez wykwalifikowanego pracownika służb medycznych było przygotowanie uczniów do udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz prawidłowego zachowania  się w czasie wypadku oraz w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia. Ważnym elementem zajęć było zapoznanie młodych ludzi ze szkodliwymi skutkami zażywania dopalaczy, uświadomienie im konsekwencji takiego postępowania. Spotkania rozpoczęły się od wyjaśnienia młodzieży podstawowych zasad zachowania się podczas wypadku. Ratownik medyczny opowiadał, jak wygląda jego dzień pracy oraz udzielił informacji o tym, czym zajmują się poszczególne służby ratunkowe, przypomniał numery alarmowe. Podczas spotkania młodzież miała możliwość nauczenia się sprawdzania przytomności osób poszkodowanych, a także prawidłowego ułożenia ciała. Uczestnicy poznali technikę wykonywania masażu serca u osoby dorosłej oraz dziecka. Prowadzący poinformował również, że każdy ma obowiązek udzielenia pierwszej pomocy. Ratownik medyczny wyjaśnił, w jakich wypadkach nie należy ruszać poszkodowanego. Na koniec zajęć wychowankowie zadawali prowadzącemu pytania dotyczące pierwszej pomocy, na które uzyskali wyczerpujące odpowiedzi. Druga część spotkań rozpoczęła się od prezentacji na temat dopalaczy. Prowadzący zajęcia przedstawił skutki zażywania dopalaczy. Opisał sytuacje z jakimi się spotkał w swojej pracy, związane z ofiarami używek. Realistyczne sytuacje miały za zadanie uświadomienie konsekwencji związanych z lekkomyślnym zachowaniem. Zajęcia miały na celu zaszczepienie idei konieczności pomocy osobom poszkodowanym. Dzięki takiej lekcji uczestnicy nie przejdą obojętnie obok człowieka potrzebującego pomocy i będą wiedzieli jak jej udzielić. Sami unikną  sytuacji, w której będą wymagali wsparcia.

Pełna treść wiadomości na: ino-24.pl/?p=10409
ino-24.pl, Źródło artykułu: ino-24.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
    Kreska
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     

    Powiat inowrocławski – powiat w południowej części województwa kujawsko - pomorskiego z siedzibą w Inowrocławiu. W skład powiatu wchodzą gminy: Inowrocław, Gniewkowo, Janikowo, Kruszwica, Pakość, Dąbrowa Biskupia, Rojewo i Złotniki Kujawskie. Powierzchnia powiatu wynosi 1225 km kw.

    Atrakcje turystyczne stanowią: Nadgoplański Park Tysiąclecia, dwa rezerwaty – „Balczewo” i „Rejna”, park solankowy w Inowrocławiu, w stolicy powiatu  działa także tężnia solankowa. Powiat bogaty jest także w zbiorniki wodne do których nalęży rzeka Noteć oraz liczne jeziora  (Gopło, Tryszczyn, Gocanowskie, Szarlej, Piotrkowickie, Ludzisko, Węgiereckie, Mielno, Tuczno, Płaźno, Leszcze, Jordanowo, Długie, Kościelne, Pęchowskie, Jezioro Stare i Jezioro Nowe). Do godnych odwiedzenia zabytków należą: Mysia wieża w Kruszwicy, Dom Rodzinny Jana Kasprowicza, Zespół pałacowo – parkowy w Kobylnikach, Izba Pamięci Generała Władysława Sikorskiego czy Centrum Dziedzictwa Kujaw Zachodnich w Łojewie.

    Główną gałąź gospodarki regionu stanowi sektor prywatny.

    Przez powiat przebiegają trzy drogi krajowe nr: 15, 25 i 62.

     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola