Belka
Piątek, 26 Kwietnia 2024   imieniny: Maria, Marcelina, Marzena
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Rok z obwodnicą Inowrocławia

Data publikacji: 2018-07-17, Data modyfikacji: 2018-07-19
A A AWydrukDrukuj  
 
Dzień 17 lipca 2017 roku wpisał się do dziejów Inowrocławia z powodu otwarcia południowo-wschodniej obwodnicy miasta. Wszyscy czekają jeszcze na ukończenie budowy ostatniego odcinka pozwalającego pojechać na Bydgoszcz, ale otwarta przed rokiem inwestycja na życie inowrocławia na pewno wpłynęła. - Przez ponad 20 lat walczyłem o obwodnicę naszego miasta. W ubiegłym roku osiągnęliśmy sukces. Udało się! Później obiecałem, że doprowadzę walkę do końca. Dotrzymałem tej obietnicy i dzisiaj możemy zobaczyć jak postępują prace nad drogą od Sławęcinka do węzła w Latkowie – mówi Prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza – Dzięki obwodnicy, ponad 2 miliony mniej samochodów rocznie przejeżdża przez Inowrocław. Dzięki temu mamy czystsze powietrze, mniej wypadków, mniej korków i mniejszy hałas. Jakość życia mieszkańców, jak przyznają, jest zauważalnie wyższa – dodaje prezydent.   Skąd kalkulacja, iż obwodnica zmniejszyła ruch w mieście o 2 mln pojazdów? Inowrocławski ratusz wskazuje, że według Generalnego Pomiaru Ruchu z 2015 na punkcie pomiarowym Inowrocław/Staszica dziennie jeździło prawie 18 tys. pojazdów co daje 6,5 mln rocznie. Przy założeniu, że 40% stanowi tranzyt, który obecnie korzysta z obwodnicy, to będzie ok. 2,6 mln pojazdów mniej.   Zmniejszenie natężenia mają również potwierdzać statystyki policyjne, gdzie w roku po otwarciu obwodnicy odnotowano spadek liczby kolizji z 443 do 278.  

Pełna treść wiadomości na: portalkujawski.pl/inowroclaw/item/13703-rok-z-obwodnica-inowroclawia
portalkujawski.pl, Źródło artykułu: portalkujawski.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
    Kreska
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     

    Powiat inowrocławski – powiat w południowej części województwa kujawsko - pomorskiego z siedzibą w Inowrocławiu. W skład powiatu wchodzą gminy: Inowrocław, Gniewkowo, Janikowo, Kruszwica, Pakość, Dąbrowa Biskupia, Rojewo i Złotniki Kujawskie. Powierzchnia powiatu wynosi 1225 km kw.

    Atrakcje turystyczne stanowią: Nadgoplański Park Tysiąclecia, dwa rezerwaty – „Balczewo” i „Rejna”, park solankowy w Inowrocławiu, w stolicy powiatu  działa także tężnia solankowa. Powiat bogaty jest także w zbiorniki wodne do których nalęży rzeka Noteć oraz liczne jeziora  (Gopło, Tryszczyn, Gocanowskie, Szarlej, Piotrkowickie, Ludzisko, Węgiereckie, Mielno, Tuczno, Płaźno, Leszcze, Jordanowo, Długie, Kościelne, Pęchowskie, Jezioro Stare i Jezioro Nowe). Do godnych odwiedzenia zabytków należą: Mysia wieża w Kruszwicy, Dom Rodzinny Jana Kasprowicza, Zespół pałacowo – parkowy w Kobylnikach, Izba Pamięci Generała Władysława Sikorskiego czy Centrum Dziedzictwa Kujaw Zachodnich w Łojewie.

    Główną gałąź gospodarki regionu stanowi sektor prywatny.

    Przez powiat przebiegają trzy drogi krajowe nr: 15, 25 i 62.

     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola