Belka
Wtorek, 7 Maja 2024   imieniny: Ludmiła, Gizela, Benedykt
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Uczniowie przeszli przez fontannę na Rynku w Inowrocławiu. Wakacje 2019 rozpoczęte

Data publikacji: 2019-06-19, Data modyfikacji: 2019-06-20
A A AWydrukDrukuj  
 
Tradycji stało się za dość. Letnie wakacje w Inowrocławiu zainaugurowało przejście uczniów przez fontannę na Rynku oraz odtańczenie tam popularnej "Belgijki". Happening odbył się 19 czerwca w samo południe. Było to już 9. takie wydarzenie. Po raz pierwszy inowrocławscy uczniowie przemaszerowali przez fontannę w 2011 roku i od tamtej pory robią to zawsze w czerwcu, w dniu rozdania świadectw. Swego czasu pojawiły się wątpliwości co do czystości wody, w której pluskają się uczniowie inaugurujący letnią labę. Organizatorzy tegorocznej imprezy zapewnili, że woda w obiegu fontanny została wymieniona i w trakcie wspólnej zabawy na pewno odpowiadała normom sanitarnym.

Pełna treść wiadomości na: inowroclaw.naszemiasto.pl/artykul/uczniowie-przeszli-przez-fontanne-na-rynku-w-inowroclawiu,5175127,gal,t,id,tm.html?kategoria=1
inowroclaw.naszemiasto.pl, Źródło artykułu: inowroclaw.naszemiasto.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
    Kreska
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     

    Powiat inowrocławski – powiat w południowej części województwa kujawsko - pomorskiego z siedzibą w Inowrocławiu. W skład powiatu wchodzą gminy: Inowrocław, Gniewkowo, Janikowo, Kruszwica, Pakość, Dąbrowa Biskupia, Rojewo i Złotniki Kujawskie. Powierzchnia powiatu wynosi 1225 km kw.

    Atrakcje turystyczne stanowią: Nadgoplański Park Tysiąclecia, dwa rezerwaty – „Balczewo” i „Rejna”, park solankowy w Inowrocławiu, w stolicy powiatu  działa także tężnia solankowa. Powiat bogaty jest także w zbiorniki wodne do których nalęży rzeka Noteć oraz liczne jeziora  (Gopło, Tryszczyn, Gocanowskie, Szarlej, Piotrkowickie, Ludzisko, Węgiereckie, Mielno, Tuczno, Płaźno, Leszcze, Jordanowo, Długie, Kościelne, Pęchowskie, Jezioro Stare i Jezioro Nowe). Do godnych odwiedzenia zabytków należą: Mysia wieża w Kruszwicy, Dom Rodzinny Jana Kasprowicza, Zespół pałacowo – parkowy w Kobylnikach, Izba Pamięci Generała Władysława Sikorskiego czy Centrum Dziedzictwa Kujaw Zachodnich w Łojewie.

    Główną gałąź gospodarki regionu stanowi sektor prywatny.

    Przez powiat przebiegają trzy drogi krajowe nr: 15, 25 i 62.

     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola