Belka
Środa, 22 Maja 2019   imieniny: Julia, Wiesława, Helena
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Węzeł Markowice już otwarty

Data publikacji: 2018-11-16, Data modyfikacji: 2018-11-17
A A AWydrukDrukuj  
 
Kierowcy mogą już korzystać z węzła Markowice na obwodnicy Inowrocławia. Skróci on czas dojazdu mieszkańców wsi do urzędu gminy w Strzelnie oraz skomunikuje z drogą krajową. Nowy obiekt otworzyli dziś wojewoda Mikołaj Bogdanowicz, dyrektor bydgoskiego oddziału GDDKiA Jarosław Gołębiewski i kustosz sanktuarium w Markowicach, ks. Jacek Dziel. Budowa nowego węzła w Markowicach jest efektem starań lokalnej społeczności, co zaznaczył podczas uroczystego otwarcia wojewoda Mikołaj Bogdanowicz: „Bardzo się cieszę się, że otwieramy dziś tak istotny dla mieszkańców Markowic i okolicznych miejscowości wiadukt. Po pierwsze komunikuje on mieszkańców z obwodnicą Inowrocławia i zapewnia lepsze połączenie z centrum gminy, czyli ze Strzelnem. To bardzo ważne zadanie zostało zrealizowane dzięki wnioskom i determinacji ze strony społecznej.” Inwestorem tego zadania jest bydgoski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Jego dyrektor, Jarosław Gołębiewski powiedział, że w pierwotnym planie budowy obwodnicy Inowrocławia, węzła w Markowicach nie było. „Dziękuje panu wojewodzie za bardzo szybkie procedowanie i wydanie dodatkowej decyzji ZRID, gdyż w pierwotnej wersji budowy obwodnicy Inowrocławia tych zjazdów nie było. Zostały one doprojektowane. Oprócz tego, że skomunikowaliśmy Markowice z obwodnicą i z urzędem gminy w Strzelnie, umożliwiliśmy lepszy, łatwiejszy dojazd pielgrzymów do sanktuarium w Markowicach o co zabiegał również kustosz tego miejsca.” Proboszcz Sanktuarium Matki Bożej Królowej Miłości i Pokoju Pani Kujaw w Markowicach ks. Jacek Dziel zwrócił uwagę na to, że nowy węzeł pomoże pielgrzymom i turystom w odkryciu Markowic. „Chciałbym się dołączyć do tych wyrazów radości jako proboszcz tego miejsca. Mam to doświadczenie i widzę, że nawet mieszkańcy naszej parafii mają w tej chwili łatwiejszy dostęp do kościoła i łatwiej mogą załatwiać swoje sprawy w Strzelnie. Myślę, że przede wszystkim, jest to też pomoc w odkryciu tego wyjątkowego miejsca jakim są Markowice, najstarsza wioska w Polsce.” Po otwarciu węzła w Markowicach nadal realizowane są prace na II etapie budowy obwodnicy Inowrocławia – tzw. łącznik. Prace na tym prawie 5 km odcinku zakończą się pod koniec 2019 roku.

Pełna treść wiadomości na: ino-24.pl/?p=10359
ino-24.pl, Źródło artykułu: ino-24.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat inowrocławski – powiat w południowej części województwa kujawsko - pomorskiego z siedzibą w Inowrocławiu. W skład powiatu wchodzą gminy: Inowrocław, Gniewkowo, Janikowo, Kruszwica, Pakość, Dąbrowa Biskupia, Rojewo i Złotniki Kujawskie. Powierzchnia powiatu wynosi 1225 km kw.

  Atrakcje turystyczne stanowią: Nadgoplański Park Tysiąclecia, dwa rezerwaty – „Balczewo” i „Rejna”, park solankowy w Inowrocławiu, w stolicy powiatu  działa także tężnia solankowa. Powiat bogaty jest także w zbiorniki wodne do których nalęży rzeka Noteć oraz liczne jeziora  (Gopło, Tryszczyn, Gocanowskie, Szarlej, Piotrkowickie, Ludzisko, Węgiereckie, Mielno, Tuczno, Płaźno, Leszcze, Jordanowo, Długie, Kościelne, Pęchowskie, Jezioro Stare i Jezioro Nowe). Do godnych odwiedzenia zabytków należą: Mysia wieża w Kruszwicy, Dom Rodzinny Jana Kasprowicza, Zespół pałacowo – parkowy w Kobylnikach, Izba Pamięci Generała Władysława Sikorskiego czy Centrum Dziedzictwa Kujaw Zachodnich w Łojewie.

  Główną gałąź gospodarki regionu stanowi sektor prywatny.

  Przez powiat przebiegają trzy drogi krajowe nr: 15, 25 i 62.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola